دکوراسیون

دکوراسیون منزل با سبک‌های مختلف

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون منزل با سبک‌های مختلف:

 

دکوراسیون منزل در حقیقت به معنی چیدن منزل است. وقتی یک فضا با اسباب و وسایل مناسب چیده شده باشد دکوراسیون زیبایی خواهد داشت. البته دکوراسیون داخلی فقط مخصوص منازل نبوده و امروزه مغازه‌های مختلف، کارخانه‌ها، آرایشگاه‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، فضاهای اداری و در واقع هر نوع فضای کاربردی را دکوراسیون می‌کنند. دکوراسیون منزل کار دشواری نیست اما اگر به درستی انجام نشود فضایی ناامن و استرس‌زا را برای شما به وجود می‌آورد. به همین دلیل شما باید اصول و قوانین دکوراسیون سبک‌های مختلف فضا را بشناسید و بر اساس نوع سلیقه و انتخاب خود فضای مورد نظر را چیدمان کنید.

طراحی دکوراسیون منزل:

 

طراحی دکوراسیون منزل به فرایندی که در آن شما اجزای داخلی منزل را همگام می‌کنید گفته می‌شود. عملیات همگام سازی اجزا و عناصر دکوراسیون شاید سخت‌ترین قسمت چیدمان منزل باشد. برای این کار شما باید ابتدا سبک دکوراسیون داخلی خود را انتخاب کنید و بر اساس این سبک وسایل و تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب سبک مورد علاقه خود باید رنگ و یا طیف رنگی خود را انتخاب کنید. توجه کنید که رنگ‌هایی که برای فضاهای خود انتخاب می‌کنید باید با آن فضاها هماهنگی داشته و آن فضا را دلنشین‌تر و زیباتر کند. انتخاب رنگ تا حدی مهم است که می‌تواند یک فضا را تنگ‌تر یا تاریک‌تر کرده یا ای

ن که ویژگی‌های خوب فضا را تایید کند.

طراحی دکوراسیون منزل با انتخاب سبک و

رنگ امکان‌پذیر است. در این مورد شما باید ابتدا سبک‌های چیدمان فضا را بشناسید. زیرا برخی از رنگ‌ها باید در برخی از سبک‌ها به کار روند. به همین دلیل ابتدا سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی را معرفی می‌کنیم. البته س

بک‌هایی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم تنها بخش کوچکی از سبک‌های چیدمان منزل است.

 

 

طراحی داخلی

سبک‌های مختلف در دکوراسیون منزل:

 

برای دکوراسیون منزل سبک‌های مختلفی وجود دارد. سبک‌های چیدمان دکوراسیون داخلی با هدف زیبایی و استفاده بهینه از فضا به وجود آمده‌اند. در ادامه با مواردی از سبک‌های مختلف چیدمان داخلی منازل آشنا می‌شویم.

 

دکوراسیون منزل به سبک مدرن:

دکوراسیون منزل خود را می‌توانید با سبک مدرن انجام دهید. شاید مهم‌ترین مشخصه سبک مدرن تزیینات بسیار کم است. چیدمان با وسایل بسیار کم و با رنگ‌های خنثی به خصوص رنگ  سفید در این نوع سبک به چشم می‌خورد. وسایلی که در این نوع سبک به کار می‌روند معمولا با متریال فلزی، شیشه‌ای، چوبی و یا سنگی است. این وسایل با خطوط و اشکال هندسی ساده طراحی می‌شوند.

 

طراحی داخلی

دکوراسیون منزل به سبک صنعتی:

 

دکوراسیون منزل به سبک  صنعتی بعد از انقلاب صنعتی رواج یافت. امروزه سبک صنعتی در چیدمان داخلی منازل طرفداران زیادی پیدا کرده است. مخصوصا جوانان برای چیدمان منزل یا اتاق خود از این سبک زیبا استفاده می‌کنند. اما در گذشته سبک صنعتی مخصوص فضاهای کاری صنعتی بوده است. مهم‌ترین مشخصه در این سبک ساختارشکنی است. در برخی از نمونه‌های طراحی چیدمان منزل با این سبک دیده شده است که وان حمام در پذیرایی قرار گرفته باشد یا وسیله‌ای مانند دوچرخه یا موتورسیکلت در داخل فضا قرار گرفته باشد. سایر مشخصه‌های دکوراسیون داخلی با سبک صنعتی را در ادامه می‌بینیم.

 • بیش‌ترین رنگ‌هایی که در این سبک به چشم می‌خورد، رنگ‌های تیره و گرم است.
 • متریال‌هایی که در سبک صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، فلز، شیشه و چوب است. البته فلز عضو جدانشدنی از این سبک می‌باشد.
 • اکسسوری‌ها در سبک صنعتی ساده و کم هستند.

دکوراسیون منزل با سبک مینیمال:

 

دکوراسیون منزل با سبک مینیمال یکی از بهترین طراحی‌ها را به وجود می‌آورد. سبک مینیمال اخیرا رواج یافته و حدود 10 سال است که به دنیای دکوراسیون داخلی راه یافته است. هر نوع المانی از مبلمان تا اکسسوری‌ها در این سبک به کم‌ترین میزان خود وجود دارند. این سبک بسیار ساده و شیک است و معمولا به دل هر کسی می‌نشیند. تجمل در این سبک هیچ جایگاهی ندارد و قناعت شعار این سبک است. از رنگ سفید بیش‌تر از هر رنگ دیگری در این سبک استفاده می‌شود.

دکوراسیون منزل با سبک سنتی:

 

دکوراسیون منزل با سبک سنتی تنها سبکی است که در هر اقلیم و کشوری متفاوت است. البته سبک سنتی اروپایی را دکوراسیون داخلی سنتی فرانسه، ایتالیا و بریتانیا تشکیل می‌دهد. در ایران دو سبک سنتی داریم که با نام‌های سبک سنتی قبل از ورود اسلام و بعد از ورود اسلام آن‌ها را می‌شناسیم.

دکوراسیون منزل با سبک روستیک:

 

سبک جذاب دیگری نیز وجود دارد، نام این سبک روستیک است. سبک روستیک با ترکیب دو سبک روستایی و صنعتی به وجود آمده است. طبیعت نقش بسزایی در این سبک دارد و بیش‌ترین الهام را در سبک روستیک دارد. به طوری که در سبک روستیک فضای داخلی از طبیعت اطراف جدا نیست.

 • چیدمان داخلی با سبک روستیک دقیقا مانند فضای باز انجام می‌شود.
 • رنگ دیوار‌ها معمولا سفید بوده و رنگ سایر عناصر و اجزا با رنگ‌های طبیعی است.
 • استفاده از متریال طبیعی مانند فلز، چوب، چرم و پوست در این سبک به چشم می‌خورد.
 • صنایع دستی به عنوان اکسسوری در این سبک استفاده می‌شود.

 

 

طراحی داخلی

دکوراسیون منزل با سبک ساحلی:

 

با سبک ساحلی نیز از بهترین موارد چیدمان داخلی منزل است. همان‌طور که مشخص است این سبک در شهرهای ساحلی طرفداران زیادی دارد.

 • رنگ سفید، آبی و سبز بیش‌ترین استفاده را در این سبک دارند.
 • متریال‌های ساحلی مانند حصیر و اکسسوری‌های چوبی سبک ساحلی را تزیین می‌کند.
 • استفاده از شال مبل و تخت خواب در این سبک به چشم می‌خورد.
 • استفاده از گل و گیاهان مختلف در سبک ساحلی رواج دارد.

 

 

منابع:https://www.decorilla.com/online-decorating/10-best-tips-for-creating-beautiful-modern-interior-design/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *