دکوراسیون

بررسی جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی در فضاهای مختلف

طراحی داخلی

بررسی جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی در فضاهای مختلف:

 

انتخاب جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی شاید دشوارترین کار یک طراح داخلی باشد. زیرا رنگ‌ها عنصری اصلی و سازنده در دنیای پیرامون ما هستند و رنگ استفاده شده در دکوراسیون داخلی هر فضایی هویت آن فضا را تا حد زیادی مشخص می‌کند. حالت‌های انسان‌ها از نظرهای مختلفی برگرفته از تاثیر رنگ‌ها می‌باشند. ارتباطات انسان‌ها با رنگ‌ها در فضاهای بسته بیش‌تر می‌شود. به همین دلیل باید به دقت رنگ دکوراسیون داخلی خود را انتخاب نمایید. برای داشتن بهترین رنگ در دکوراسیون فضاهای مختلف باید ابتدا با دنیای رنگ‌ها آشنایی پیدا کنیم. در صورتی که رنگ مناسبی را برای فضاهای خوب انتخاب کنید حس خوب را به خود هدیه کرده‌اید. لذا لازم است درباره رنگ‌هایی که برای هر فضای معماری مناسب هستند، اطلاعات کافی داشته باشید. مثلا رنگ قرمز در حالت کلی نمایانگر صبر، هیجان، رهبری، قدرت و اعتماد بنفس، رنگ صورتی نماد عشق، احترام و صمیمیت است. شناخت رنگ‌ها کمک بزرگی به شما برای داشتن محیط بهتری می‌کند. در این مقاله ما بهترین رنگ در دکوراسیون فضاهای مختلف را بررسی می‌کنیم.

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه:

 

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه در حقیقت رنگی است که حس گرما و صمیمیت را برای بیننده القا کند. به همین دلیل پیشنهاد ما استفاده از رنگ‌های گرم است. رنگ زرد به دلیل حس شادی‌ای که به فضا منتقل می‌کند، یکی از بهترین رنگ‌ها برای آشپزخانه است. این رنگ به افراد انرژی می‌دهد و در کنار رنگ‌هایی مانند طوسی، سفید، مشکی و بنفش تیره یا کمرنگ زیبایی خاصی دارد. البته این برای افزایش سوخت و ساز نیز بسیار موثر است و از این نظر نیز برای آشپزخانه رنگ مناسبی خواهد بود. رنگ طوسی گرم نیز در آشپزخانه‌ها محبوبیت زیادی دارد. این رنگ به راحتی با هر رنگی ست می‌شود و فضایی شیک و مدرن را ایجاد می‌کند. بهتر است برای سرد نشدن رنگ‌هایی فضا رنگ طوسی را با رنگ‌های گرم متعادل کنید. رنگ سبز نیز یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها در آشپزخانه است. این رنگ احساس آرامش و راحتی را در افراد ایجاد می‌کند. البته بهتر است از سبزهای تیره که شیک‌تر و زیباتر هستند برای سبزهای روشن استفاده کنید.

 

 

دکوراسیون داخلی

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن:

 

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن رنگی است که احساس راحتی و صمیمیت را در افراد ایجاد کند. زیرا اتاق نشیمن جایی است که افراد بیش‌ترین زمان استراحت خود را در آن می‌گذرانند. به همین دلیل رنگ‌هایی که تنالیته کمی دارند مانند صورتی کمرنگ، بنفش کمرنگ و آبی کمرنگ برای اتاق‌های نشیمن رنگ مناسبی هستند. البته بهترین رنگ برای اتاق نشیمن رنگی است که به افراد آرامش را هدیه کند و این موضوع می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. اما معمولا رنگ‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم فضاهای زیبایی برای اتاق‌های نشیمن ایجاد می‌کنند. هم‌چنین سعی کنید در فضاهای نشیمن خود فقط از رنگ‌های روشن استفاده نکنید و برخی از عناصر را در رنگ‌های تیره استفاده کنید. مثلا در صورتی که رنگ اصلی نشیمن شما آبی است، بهتر است از رنگ‌های تیره‌ای مانند آبی تیره یا آجری در فضای خود استفاده کنید. می‌توانید المان‌های جزیی مانند گلدان‌ها، کوسن‌ها و پرده را در این رنگ‌ها به کار ببرید.

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی پذیرایی:

 

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی پذیرایی رنگ‌هایی است که به شما حس تجمل و در عین حال آرامش را بدهد. پذیرایی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای است. به همین دلیل باید رنگ مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنید. استفاده از رنگ‌های نود و ترکیب آن‌ها با طلایی حس فوق‌العاده‌ای را در فضای پذیرایی شما ایجاد می‌کنند. هم‌چنین می‌توانید رنگ‌های آبی تیره و خاکستری را با نقره‌ای ترکیب کنید و در فضای پذیرایی خود استفاده نمایید. رنگ‌هایی که در پذیرایی استفاده خواهید کرد را با یک نسبت درست و مناسب به کار ببرید. معمولا استفاده از نسبت 70، 20، 10 نتیجه زیبایی را برای شما به وجود می‌آورد. در صورتی که دوست دارید پذیرایی صمیمی‌تری داشته باشید. می‌توانید از رنگ‌هایی مانند سبز تیره نیز استفاده کنید. رنگ سبز به دلیل طبیعی بودن حس زیبایی در فضاها ایجاد کرده و برای فضاهای پذیرایی نیز رنگ مناسبی است. قرمز یکی از بهترین مکمل‌هایی است که در ترکیب با رنگ سبز نتیجه منحصر به فردی دارد.

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب:

 

جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب بدون شک باید حس آرامش، آسایش یا راحتی را منتقل کند. به همین دلیل بهترین رنگ برای اتاق خواب می‌تواند بنفش کمرنگ و یاسی باشد. این رنگ خواب را تسهیل می‌بخشد و اثر خوبی به روی اعصاب و آرامش افراد می‌گذارد. البته رنگ‌های نود، صورتی، خاکستری، آبی و سبز نیز جز محبوب‌ترین رنگ‌ها در اتاق خواب می‌باشند و شما می‌توانید اتاق خواب خود را با این رنگ‌ها چیدمان کنید. میزان تیره یا روشن بودن رنگ اتاق خواب به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

 

دکوراسیون داخلی

نکاتی درباره انتخاب جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی:

 

 

انتخاب جذاب‌ترین رنگ در دکوراسیون داخلی بدون شک به سلیقه شما یا طراحتان ارتباط مستقیم دارد. در صورت امکان بهتر است با طراحان داخلی برای انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون‌های مختلف مشورت کنید. اما اگر امکان مشورت با متخصصان برای شما فراهم نیست با رعایت برخی نکات می‌توانید دکوراسیون بهتری داشته باشید.

  • رنگ‌هایی که مکمل یا یک تنالیته هستند را در دکوراسیون خود به نسبت درست استفاده کنید.
  • هرگز در دکوراسیون خود تنها از رنگ سفید استفاده نکنید. این گونه فضاها احساس ناامنی و بی‌ثباتی را به شما القا کرده و خسته‌کننده هستند. اگر به سبک مینیمال علاقه دارید می‌توانید با استفاده از فلز کمی رنگ به فضای خود ببخشید.
  • همه‌ی قسمت‌های فضای خود را فقط با رنگ تیره چیدمان نکنید. این گونه فضاها یکنواخت بوده و حس خوبی در بلند مدت ندارند. بهتر است فضاها از نظر تیره و روشن بودن رنگ متعادل باشند.

 

منابع: https://www.thespruce.com/decorating-101-interior-design-basics-4102142

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *