دکوراسیون

قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی چه نقشی دارد؟

فنگ شویی در طراحی داخلی

قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی چه نقشی دارد؟

قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی منزل شما تاثیر شگفت‌انگیزی دارد. فنگ‌شویی از ترکیب دو کلمه چینی فنگ و شویی که به ترتیب به معنی باد و آب بوده، تشکیل شده است. ریشه و اساس این قوانین از شعری باستانی که در رابطه با زندگی انسان و ارتباط آن با محیط پیرامونش است، گرفته شده است. در صورتی که از قوانین فنگ‌شویی در چیدمان منزل خود استفاده کنید، محیطی آرام را خواهید داشت.

 

 

قوانین فنگ شوییقوانین فنگ‌شویی

 

 

قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی چیست؟

قانون فنگ‌شویی در به چیدمان عناصر و اجزای منزل با هدف ایجاد اعتدال بین فضای داخلی و طبیعت گفته می‌شود. در حقیقت هدف اجرای قوانین فنگ‌شویی در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد هماهنگی بین فرد و طبیعت اطراف او است. در فرهنگ آسیای شرقی به این فلسفه تائو گفته می‌شود که به معنی راه است.

 

 

چگونه می‌توانیم با استفاده از قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی به بهترین نتیجه برسیم؟

با استفاده از قانون فنگ‌شویی  می‌توانید انرژی بهتری از محیط پیرامون خود بگیرید. چیدمان داخلی بر اساس قوانین فنگ‌شویی نتیجه بسیار خوبی روی روند زندگی و خلق و خوی شما خواهد داشت. با وجود این که این قوانین بسیار ساده و بدون دردسر هستند تاثیر بسیار خوبی دارند. شما برای اجرای قوانین فنگ‌شویی نیازی به پشت سر گذاشتن چالش‌های مختلفی ندارید و فقط با ایجاد تغییراتی جزیی می‌توانید این قوانین را در محل زندگی خود اجرا کنید. بنابراین شما در زمینه فنگ‌شویی متخصص باشید چه تازه‌کار می‌توانید با مواردی که در ادامه مطرح می‌کنیم، فنگ‌شویی را در محیط خود رعایت کنید. پس برای داشتن محیطی جذاب و پرانرژی از موارد زیر کمک بگیرید.

 

 

ورودی‌ها و قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

قانون فنگ‌شویی نکته مهمی در زمینه ورودی‌ها بیان می‌کند. طبق این قوانین شما باید ورودی‌های محیط زندگی خود را روشن و پر نور کنید. به طور کلی ورودی اولین جایی است که شما وارد آن می‌شوید. به همین دلیل اهمیت بالایی در فنگ‌شویی دارد. فضاهایی که از نور کافی برخوردارند حس امنیت را منتقل می‌کنند و در نتیجه ورودی منزل شما باید دارای نور کافی باشد. نکته دوم این است که تا جایی که امکان دارد ورودی منزل خود را خلوت و تمیز نگه دارید. متاسفانه ورودی منزل به دلایل زیادی امکان تجمع گرد و خاک و آلودگی را دارد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که تا حد امکان این فضا را تمیز کنید. ضمن این که در فضای ورودی باید وسایل بسیار کمی قرار دهید. زیرا بهتر است که این فضا خلوت و ساده باشد و فقط چند وسیله کاربردی و واجب در این قسمت قرار دهید.

 

 

 

ورودی در فنگ شوییورودی‌ها در فنگ‌شویی

 

پنجره‌ها و قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی نکاتی را نیز در رابطه با پنجره‌ها دارد. در حقیقت پنجره نماد چشم برای بزرگسالان است و برای کودکان نماد صدای خود می‌باشد. برای داشتن فنگ‌شویی خوب در منزل باید به پنجره‌ها توجه زیادی کنید. برای این کار باید به طور مرتب پنجره‌های خود را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود کیفیت نور خانه‌ی شما بالا رود و در نتیجه تاثیر بسیار خوبی روی روحیه شما خواهد داشت. نور خورشید بهترین انرژی را برای شما فراهم می‌کند و باعث می‌شود شما پیرامون خود را با کیفیت بهتری ببینید. به همین دلیل وقتی فضای مورد نظر ما نور بهتری داشته باشد انرژی، سرزندگی و نشاط بهتری خواهد داشت. هم‌چنین بهتر است جلوی پنجره‌های خود وسیله‌هایی مانند مبل و میز قرار ندهید. این کار در ایجاد فنگ‌شویی خوب‌تر کمک می‌کند.

 

 

درها و قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

قانون فنگ‌شویی برای درها نیز نکاتی را در نظر گرفته است. درها در قوانین فنگ‌شویی نماد ارتباط شما هستند و هم‌چنین درگاه‌هایی برای ورود فرصت‌های عالی به زندگی شما هستند. به همین دلیل در فنگ‌شویی باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود. در ابتدا باید تمام درهای منزل شما به طور کامل یعنی 90 درجه باز شوند. وقتی پشت در وسیله‌هایی قرار می‌دهید در به طور کامل باز نمی‌شود و این به معنی ورود ناقص فرصت‌ها به زندگی شما است. سپس اطمینان حاصل کنید که تمام درهای منزل شما به درستی کار می‌کنند. یعنی تمام دستگیره‌ها بدون ایراد و درها بدون جیرجیر باز و بسته شوند.

 

 

موقعیت فرماندهی و قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

نکته دیگر برای قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی حفظ موقعیت فرماندهی است. برای داشتن فنگ‌شویی خوب باید در موقعیت‌هایی که در تخت‌خواب، کنار اجاق گاز و میز کارتان هستید باید بتوانید در را ببینید. پس بهتر است این وسایل در موقعیت‌هایی قرار گیرند که شما بدون هیچ دردسری در را ببینید. در این حالت می‌توانید اطمینان داشته باشید که فرمانده خوبی برای زندگی خود هستید.

 

 

موانع موجود و قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

قانون فنگ‌شویی بیان می‌کند باید هر نوع مانعی را بردارید. برای این کار باید مسیرهای رفت و آمد خود را تجسم کرده و هر وسیله‌ی اضافی که به نوعی مانع شما است را حذف کنید. لطفا این کار را با مهربانی و لطافت انجام دهید تا اعتدال کافی به وجود آید. حتی تا حد امکان کم لباس و کابینت‌های خود را نیز بدون مانع و خلوت کنید.

 

 

شلوغی و قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

قانون فنگ‌شویی به هیچ عنوان نمی‌تواند شلوغی را قبول کند. بنابراین سعی کنید جادار و مرتب باشید. در کنار از بین بردن شلوغی‌ها سعی کنید به پاکسازی محیط نیز بپردازید. برای انجام این کار ساده‌ترین راه کنار زدن پرده‌ها و آوردن نور خورشید به منزل شما است. البته می‌توانید این کار را با عود، شمع یا اسانس انواع روغن هم انجام دهید.

 

 

 

مرتب بودن در فنگ شوییمرتب بودن در فنگ‌شویی

 

 

استفاده از گیاهان در قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

قانون فنگ‍‌شویی  استفاده از گیاهان را به شدت پیشنهاد می‌کند. گیاهان ما را به دنیای طبیعت اتصال می‌دهند و انرژی مثبتی را در منزل ما ایجاد می‌کنند. در این زمینه مهم‌ترین نکته پیدا کردن گیاهی است که با نوع چیدمان منزل شما تناسب داشته باشد. البته شما باید توانایی نگهداری از آن‌ها را داشته باشید.

 

 

قدردانی و قانون فنگ‌شویی در طراحی داخلی:

قانون فنگ‌شویی بیان می‌کند، هرچیزی در محیط پیرامون ما زنده است. بنابراین فضای ما نیز زنده است و متوجه قدردانی یا ناسپاسی‌های ما می‌شود.

 

 

منابع: https://inhabitat.com/9-simple-tips-to-feng-shui-your-home/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *