طراحی ساختمان

اطلاعات لازم درباره‌ی طراحی باغ با انواع مختلف سنگ

طراحی باغ

اطلاعات لازم درباره‌ی طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

این موضوع به سلیقه شخصی شما و سبک باغ بستگی دارد. سنگ‌های مختلفی در طراحی باغ به کار می‌روند که هر کدام ویژگی منحصر به فردی دارند. برای داشتن انتخاب درست باید با این ویژگی‌ها آشنایی پیدا کنید. در این صورت می‌توانید بهترین انتخاب را برای طراحی پلان باغ خود کنید. سنگ‌ها طبیعی‌ترین جلوه را به باغ‌ها می‌بخشد و یکی از بهترین  گزینه برای کفپوش کردن این نوع مکان‌ها می‌باشند. البته بهتر است همه‌ی قسمت باغ را کفپوش نکنید و برخی از قسمت‌ها با حالت طبیعی خود باقی بماند. هم‌چنین می‌توانید از ترکیب چند نوع سنگ یا کفپوش‌های با جنس‌های مختلف در باغ خود به کار ببرید. در این صورت جلوه و زیبایی باغ شما چند برابر خواهد شد. در این مقاله ما با طراحی پلان باغ با انواع سنگ‌ها آشنایی پیدا می‌کنیم.

 

سنگ‌ ریزه‌ها در طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

این نوع سنگ‌ها بیش‌تر برای باغ‌هایی با سبک مدرن مناسب هستند و سطح زیبایی را برای شما به وجود می‌آورند. سطح باغ‌هایی که از سنگ ریزه‌ها پوشیده شده است درخشان‌تر و نرم‌تر از سایر موارد می‌باشد. به همین این مورد یکی از بهترین گزینه‌های شما برای انتخاب نوع کفپوش باغ می‌باشد. این نوع محوطه سازی برای پلان‌های مختلف به راحتی اجرا شده و مدت زمان زیادی جلوه اولیه خود را حفظ می‌نماید. امکان رشد گیاهان مختلف در سنگ ریزه‌ها وجود دارد و شما می‌توانید در تمام قسمت‌های باغ خود یا به عنوان فریم گیاهان از این نوع سنگ‌ها استفاده نمایید. ترکیب سنگ ریزه‌ها با سنگ‌هایی مانند گرانیت و سنگ آهک زیبایی آن را چند برابر خواهد کرد. این نوع محوطه سازی هزینه اجرای پایینی داشته و اقتصادی است.

 

سنگ فرش آجری در طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

این نوع محوطه سازی در عین سادگی، زیبایی خاصی به باغ شما می‌بخشد. سنگ‌های آجری به راحتی با سایر مصالح ساختمانی ست می‌شوند و قابلیت ترکیب با انواع مختلف سنگ‌ها را دارد. رنگ کفپوش آجری معمولا قرمز بوده و به همین دلیل صمیمیت و گرمای خاصی را به باغ شما می‌بخشد. البته محوطه سازی با کفپوش آجری طول عمر کوتاهی داشته و این مصالح کیفیت خود را از دست می‌دهند. به خصوص در مناطق مرطوب این نوع مصالح زودتر پوسیده می‌شوند.

سنگ فرش گرانیتی در آجری طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

 

سنگ فرش کردن سطح باغ با گرانیت به دلیل ویژگی‌های خوبی که این مصالح دارد، یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. سنگ گرانیت مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل جوی و سرما و گرما داشته و به همین دلیل طول عمر نسبتا بالایی دارد. علاوه بر این این نوع مصالح زیبایی خاصی دارند و باغ شما را بسیار زیباتر خواهند کرد. همان‌طور که گفته شد ترکیب سنگ‌های گرانیتی با سنگ ریزه‌ها زیبایی آن‌ها را دو چندان می‌کند. شما می‌توانید فواصل بین سنگ‌های گرانیت را سنگ ریزه قرار دهید.

 

 

طراحی باغ

سنگ آهک در طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

 

سنگ آهک عمدتا به رنگ‌های سفید و کرم وجود داشته و به همین دلیل روشنی خاصی را به فضای باغ شما می‌بخشد. رنگ روشن این نوع مصالح نور خورشید را منعکس می‌کند و به همین دلیل برای اقلیم‌های گرم بسیار مناسب است. زیرا این موضوع گرمای هوا را کاهش می‌دهد. البته منعکس کردن نور خورشید با استفاده از کفپوش سنگ آهک جلوه و زیبایی درختان باغ شما را نیز افزایش می‌دهد. زیرا انعکاس نور سبزی رنگ درختان را زیباتر و دلنشین‌تر خواهد کرد. به همین دلیل اگر می‌خواهید باغ سرسبز، زیبا و مدرنی داشته باشید، کفپوش سنگ آهک بهترین گزینه است.

سنگ فرش تراورتن در طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

البته بیش‌ترین دلیلی که باغ‌داران از سنگ تراورتن در محوطه سازی باغ خود استفاده می‌کنند، مقاومت و استحکام بسیار بالای آن است. یکی دیگر از مزیت‌های سنگ‌های تراورتن قابلیت شست و شوی آن‌ها است. اما این نوع مصالح سیار لغزنده هستند و به همین دلیل بهتر از در نواحی اطراف استخر به کار نروند.

سنگ لوح در طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

سنگ لوح معمولا با رنگ‌های یشمی و ذغالی وجود داشته و به همین دلیل برای مناطق سردسیر مناسب است. زیرا رنگ تیره آن‌ها می‌تواند گرما را در خود نگه دارد و باعث گرم شدن باغ شما شود. سنگ لوح مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی داشته و به همین دلیل نیز برای مناطق سرد که یخبندان بالایی دارند بهترین گزینه است. طول عمر این نوع مصالح برای کفپوش باغ‌ها بسیار بالا است و یکی از دلایل انتخاب سنگ لوح در طراحی پلان باغ‌ها همین موضوع است.

 

 

 

طراحی باغ

 

بتن در طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

 

درست است که بتن به خودی خود نوعی سنگ نیست اما برای کفپوش کردن باغ گزینه خوبی است. بتن به راحتی با انواع سنگ ست می‌شود و در کنار زیبایی مقرون به صرفه نیز هست. البته گیاهان در این نوع کفپوش‌ها قابلیت رشد ندارند و ممکن است برای شما مشکلاتی را به وجود آورد.

نکات طراحی باغ با انواع مختلف سنگ:

 

شما با رعایت این نکات طراحی پلان بهتری برای باغ خود خواهید داشت.

  • برای جلوگیری از یکنواختی بهتر است از چند نوع سنگ در محوطه سازی استفاده نمایید.
  • برای داشتن نتیجه عالی به الگوی چیدمان سنگ‌ها توجه نمایید.
  • کاربرد فضاهای مختلف باغ را قبل از کفپوش کردن مشخص کنید.
  • برای انتخاب سنگ تنها معیار زیبایی نیست و به مواردی مانند طول عمر، لغزندگی، مقاومت و غیره نیز توجه کنید.

 

 

منابع: https://www.trip.com/hotels/malay-hotel-detail-7955563/hangout-beach-resort/

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *