تاسیسات مکانیکی

دلیل سر ریز شدن آب کولر آبی چیست؟

کولرآبی

دلیل سر ریز شدن آب کولر آبی چیست؟

 

ا ز جمله وسایل سرمایشی که سبب خنک کردن فضای داخل ساختمان در روزهای گرم تابستان می گردد، کولر آبی می باشد.

که همانند دیگر لوازم خانگی ممکن است دچار خرابی شده و سبب ناراحتی شما گردد. یکی از این خرابی ها نشتی و سر ریز شدن آب کولر آبی است.

به منظور رفع این خرابی، شاید به دنبال پاسخ علت آن در فضای اینترنت باشید.

شما می توانید جهت برطرف کردن این مشکل به مطالعه این مقاله بپردازید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

 

 

 

کولر آبی 1دلیل سرریز شدن آب کولر آبی چیست؟

معرفی دلایل رایج سرریز شدن آب کولر آبی

 

خرابی شناور را می توان از متداول ترین علت های سر ریز شدن آب کولر آبی دانست.

کنترل سطح آب از وظایف این قطعه در کولر آبی به شمار می آید. در صورت خرابی آن، عملکرد کولر آبی دچار مشکل می گردد.

از این رو، با سر ریز شدن آب کولر آبی مواجه خواهید شد. تنظیم نبودن شناور در بعضی مواقع می تواند چکه کردن آب از کولر آبی را سبب شود که امکان رفع این مشکل به آسانی در این حالت وجود دارد.

همانگونه که در جریان هستید، تأمین آب جمع شده درون کولر آبی توسط آب لوله کشی صورت می گیرد.

اتصال این فرایند از طریق یک شلنگ باریک به شناور کولر آبی انجام شده تا شناور در صورتی که آب بیش از حد معین جمع شود، دستور توقف بدهد. شاید در برخی مواقع متوجه سرریز شدن آب از کولر یا چکه کردن آن شوید.

در چنین وضعیتی بایستی در جستجوی ترک خوردگی یا پوسیدگی شلنگ باشید.

در صورتی که بی تفاوت از کنار این مشکل رد شوید و مدت زمان طولانی این مشکل وجود داشته باشد، کولر با بازدهی و عملکرد نامناسب مواجه خواهد شد.

بنابراین باید درصدد رفع این مشکل برآیید تا بتوانید مانع از ایجاد نم زدگی در مکان نصب کولر آبی شوید.

در ابتدا باید به چک کردن اتصالات بپردازید تا اگر نصب نادرست صورت گرفته و یا اتصالات مربوطه شل شده است، نصب شیلنگ انجام پذیرد. در این بین، اگر شلنگ نیز پاره شد یا صدمه دید، می ‌توانید آن را تعویض نمایید.

علت چکه کردن آب از کولر آبی

 

در واقع بر روی سوراخ کف کولر آبی قطعه ای وجود دارد تا در صورت وجود مشکل بتوان آن را باز نمود و از حجم آب جمع شده در کف کولر آبی به میزان زیادی کاست.

این قطعه متشکل از واشر و مهره می باشد که نقش به سزایی در جلوگیری از چکه کردن آب جمع شده در کف کولر دارد. ناگفته نماند که افرادی هستند، حتی بعد از گذشت چند سال استفاده از کولر آبی، از این قطعه و سرویس‌ های دوره ‌ای آن استفاده نمی کنند که نتیجه آن، خرابی واشر تخلیه و تشکیل رسوب می باشد و به مرور زمان باعث سر ریز شدن آب کولر آبی می گردد که در نهایت برای رفع این مشکل باید واشر تخلیه را عوض نمود.

باید بدانید که سینی کف کولر آبی و حتی بدنه آن از جنس فلز می باشد. از این رو، جهت مقاومت بیشتر در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی، از رنگ های ضد زنگ بهره می‌ گیرند. ولی با همه اینها، باز هم احتمال دارد در دراز مدت و به علت استفاده زیاد از دستگاه و تماس زیاد کولر با آب، سوراخ شدن و پوسیدگی سینی کف کولر به وجود آید. در این صورت، سر ریز شدن آب کولر آبی و صدمات دیگری را به دنبال دارد که بهتر است مد نظر قرار گیرد.

 

 

 

 

چکه اب کولرعلت چکه کردن آب از کولر آبی

 

باید حواستان باشد که خیلی سریع به برطرف نمودن این ایرادات بپردازید تا مجبور به عوض کردن کل بدنه کولر آبی نشوید. زیرا ضرر و زیان مالی را در پی خواهد داشت. در بعضی مواقع افراد برای پرداخت هزینه کمتر، با اینکه امکان ترمیم وجود ندارد، ولی اقدام به تعمیر سوراخ ایجاد شده می کنند که در این صورت، امکان دارد دوباره سر ریز شدن آب کولر آبی رخ دهد.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *