دکوراسیون

بررسی قیمت سنگ تری بلک

سنگ تری بلک

مقدمه ای در رابطه با قیمت سنگ تری بلک

اگر از کسانی هستید که به زیبایی استفاده از سنگ های طبیعی در دکوراسیون اهمیت می دهید، نباید    قیمت سنگ تری بلک چندان برایتان مهم باشد. سنگ های تری بلک یا تری دی بلک ( 3D Black ) از دسته سنگ هایی هستند که بیشتر برای نماسازی مورد استفاده قرار میگیرند.

این سنگ ها به دلیل سطح بسیار صیقلی که دارند، بازتاب تصاویر محیط اطراف را به خوبی نشان می دهند و از لحاظ زیبایی، بسیار مورد توجه هستند. سنگ های تری بلک، در مواقع نوعی سنگ مرمریت هستند اما به دلیل عملیات خاصی که بر روی آنها انجام می شود.

از لحاظ قیمتی با سنگ های مرمریت متفاوت اند و قیمت سنگ تری بلک از قیمت سنگ مرمریت بالاتر است. در ادامه در مورد این سنگ ها، قیمت آنها و مزیت ها و معایب سنگ های تری بلک، با شما صحبت خواهیم کرد.

 

 

سنگ تری بلک سنگ تری بلک

 

مواد تشکیل دهنده سنگ تری بلک

 

سنگ تری بلک، در مواقع همان سنگ مرمریت یا ماربل صیقل داده شده است این سنگ از سری سنگ های آهکی و دگرگونی است که دارای کانی های مختلفی مانند کلسیت و دلومیت است.

سنگ های تری بلک، در حرارت زیادی تشکیل می شوند و اضافه شدن ترکیبات حاوی کلسیم در فرایند تشکیل این سنگ ها، باعث مقاومت زیاد آنها در مقابل آب و رطوبت می شود. البته این سنگ ها برخلاف سنگ های مرمریت، رنگ سفید ندارند و صرفا همانطوری که از نامشان مشخص است به رنگ مشکی تولید می شوند.

رنگ سفید سنگ های مرمریت معمولا در گذر زمان و بر اثر تغییرات محیطی، کدر می شود و ظاهر سنگ را تغییر می دهد اما سنگ های تری بلک، به دلیل رنگ مشکی که دارند، از این مشکل در امان هستند. قیمت سنگ تری بلک در مقایسه با قیمت سنگ مرمریت با رنگ های دیگر، به دلیل نوع صیقل کاری خاص و شفافیتی که مخصوص این نوع سنگ است و باید بر روی آن وجود داشته باشد، گران تر است.

 

 

انواع سنگ تری بلک

دسته بندی خاصی برای سنگ های تری بلک وجود ندارد. این سنگ ها مدت زمان کمی است که به بازار سنگ های ساختمانی وارد شده اند و در حال حاضر، اصلی ترین تولید کنندگان این سنگ ها در استان یزد قرار دارند و سایر شهرها، بیشتر پخش کنندگان یا افرادی هستند که عملیات های خاص را بر روی این سنگ ها انجام می دهند و آنها را آماده استفاده در نماسازی می کنند.

قیمت تری بلک نیز عمدتا بر اساس نظرات تولیدکنندگان و پخش کنندگان این نوع سنگ ها تعیین می شود و به همین دلیل بازه متغیری را شامل می شود.

 

 

 

سنگ تری بلک

سنگ تری بلک

 

ویژگی های سنگ تری بلک

گفتیم که سنگ تری بلک، از سری سنگ های مرمریت است. این سنگ به دلیل نقش و نگار خاصی که دارد، بیشتر در قسمت هایی مانند داخل آسانسورها، لابی ها و محل هایی که زیبایی منظره و چشم نواز بودن آن بسیار اهمیت دارد، نصب می شود.

خطوط موجود بر روی سنگ تری بلک، سفید و طلایی کمرنگ است. سطح این سنگ به صورت طبیعی صیقلی است و عملیاتی مانند تزریق رزین اپوکسی و پولیش نهایی آن، تاثیر به سزایی بر روی سنگ تری دی بلک تولید شده دارد.

همچنین شدت این صیقل کاری و انجام عملیات هایی که موجب جلا و افزایش خاصیت بازتاب سطح این سنگ می شود، بر روی این سنگ به طور مستقیم تاثیرگذار خواهد بود.

 

 

مزیت ها و معایب استفاده از سنگ تری بلک

شاید به توان ویژگی های منحصر به فرد این سنگ را به عنوان بزرگترین مزیت های آن به حساب آورد. این سنگ به دلیل نوع نقش و طرح منحصر به فردی که دارد، در هر مکانی که مورد استفاده قرار گیرد موجب افزایش زیبایی و چشم نوازی آن خواهد شد.

اما در کنار این زیبایی، مواردی نیز وجود دارد که میتوان آنها را به عنوان معایب سنگ های تری بلک در نظر گرفت. یکی از این موارد، قیمت سنگ تری بلک است.

این نوع سنگ به دلیل اینکه از دسته سنگ های تزیینی محسوب می شود، قیمت بالاتری را نسبت به سایر سنگ های ساختمانی و حتی سنگ های مرمریت معمولی دارد و همین مورد باعث شده است تا تعداد زیادی از افراد، به بهانه غیرضروری بودن نصب این سنگ ها در ساختمان، از استفاده از آنها چشم پوشی کنند. عامل دیگری که می توان آن را به عنوان یکی از معایب سنگ های تری بلک در نظر گرفت، تغییر رنگ در مقابل نور آفتاب است.

البته شاید این تغییر رنگ در گذر زمان، بسیار جزئی و کم اهمیت به نظر برسد اما برای افرادی که به حفظ کیفیت سنگ ساختمانی در طول زمان اهمیت می دهند، این مورد چندان کم اهمیت نیست.

 

خرید سنگ تری بلک

همانطور که گفتیم سنگ های تری بلک بیشتر برای استفاده در نماسازی استفاده می شوند. بنابراین یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید سنگ های تری بلک به آنها توجه کنید، مکان استفاده شما از این سنگ ها است که اگر در معرض نور آفتاب باشد، سنگ تری بلک چندان گزینه مناسبی نخواهد بود. دومین نکته که باید به آن دقت کنید، این میزان، با توجه به طرح و نقش این سنگ و خلوت یا شلوغ بودن و کم فسیل یا پر فسیل بودن آن متفاوت است به طوری که قیمت سنگ تری بلک کم فسیل و دارای نقش و نگار خلوت تر، گران تر از قیمت سنگ تری بلک با فسیل بیشتر و نقش های شلوغ تر است

 

 

دریافت لیست قیمت سنگ تری بلک از بی جنس

برای دریافت قیمت سنگ تری بلک اسلب، قیمت سنگ تری بلک تایل، قیمت سنگ تری بلک یزد و مشاوره رایگان برای خرید، می توانید با شماره های 09130913051 و 03132619080  تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان بی جنس راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

 

استفاده از سنگ تری بلک

استفاده از سنگ تری بلک در نماسازی

 

 

منابع انگلیسی مورد استفاده :

1- https://en.wikipedia.org/wiki/Marble

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *