دکوراسیون

بررسی قیمت سنگ لایم استون

قیمت سنگ لایم استون

مقدمه ای در رابطه با قیمت سنگ لایم استون

استفاده از سنگ در ساختمان سازی، پیشینه ای چند هزار ساله دارد. یکی از قدیمی ترین سنگ هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گرفتند، سنگ های لایم استون بودند.

قیمت سنگ لایم استون نیز مانند سنگ های سنداستون، از سایر سنگ های ساختمانی ارزان تر است. علت این امر نیز این است که این سنگ ها، به دلیل ماهیت آهکی که دارند، قابلیت استفاده در مکان هایی با رطوبت بالا و یا احتمال وجود مواد اسیدی را ندارند.

سنگ های لایم استون نیز مانند سایر سنگ های ساختمانی، انواع و طرح های متفاوتی دارند که به شما دامنه انتخاب زیادی را می دهد.

از طرفی همین ارزان بودن قیمت سنگ لایم استون در مقایسه با سنگ های دیگر، باعث می شود تا مشتریان معمولا در انتخاب بین دو سنگ مشابه از لحاظ کارایی، سنگ لایم استون را انتخاب کنند.

در این مقاله در مورد این سنگ و همچنین انواع آن با شما صحبت خواهیم کرد.

 

سنگ لایم استون

سنگ لایم استون، از دسته سنگ های آهکی و رسوبی است و به دلیل وجود ترکیبات حاوی کلسیم مانند کلسیم کربنات، به سنگ آهک نیز معروف است.

پیشینه استفاده از این سنگ ها در ساخت و ساز، بسیار قدیمی است به طوری که در آرامگاه کوروش که بیش از 2500 سال قبل ساخته شده است، از سنگ های لایم استون و آهکی استفاده شده است.

به دلیل پایین بودن قیمت سنگ لایم استون، از این سنگ استفاده بیشتری در نماسازی یا در کف، نسبت به سنگ هایی مانند تراورتن یا گرانیت میشود.

از طرفی، ماهیت آهکی این سنگ، مانع از آن است که از سنگ های لایم استون بتوان در مکان هایی مانند سرویس بهداشتی یا آشپزخانه با خیال راحت استفاده کرد چرا که در این مکان ها امکان استفاده از مواد اسیدی وجود دارد و امکان آسیب دیدن سنگ وجود دارد.

 

قیمت سنگ لایم استون

سنگ لایم استون اسلام آباد

 

انواع سنگ لایم استون

سنگ لایم استون معمولا دسته بندی خاصی ندارد و در ایران بیشتر به نام شهر سازنده آن، شناخته می شود که در ادامه به هر کدام اشاره خواهیم کرد. قیمت سنگ لایم استون نیز بیشتر بر مبنای همین موضوع مشخص می شود.

 

سنگ لایم استون اسلام آباد

رنگ سنگ لایم استون اسلام آباد، سفید است. این نوع سنگ به دلیل رنگ روشن و ساختار آهکی زیاد، در مکان هایی با رطوبت و یا احتمال حضور مواد اسیدی نباید مورد استفاده قرار گیرد.

معدن اصلی این سنگ واقع در شهر اسلام آباد استان کرمانشاه است.

 

سنگ لایم استون بوژان

سنگ لایم استون بوژان، رنگ کرمی روشنی دارد. این سنگ نیز مانند رنگ سنگ لایم استون اسلام آباد، به دلیل روشن بودن و همچنین آهکی بودن، صرفا باید در فضای داخلی ساختمان و مناطق فاقد رطوبت مورد استفاده قرار گیرد.

 

سنگ لایم استون گوهره

سنگ لایم استون گوهره که با نام سنگ سیلور گوهره نیز شناخته می شود، یکی دیگر از انواع سنگ های لایم استون است. رنگ این سنگ، تیره است و رگه هایی از رنگ سفید و طلایی در آن وجود دارد.

به دلیل ساختار تیره این نوع سنگ، بهتر است از آن در مکان هایی که نور مستقیم آفتاب وجود دارد، استفاده نشود زیرا پس از مدتی رنگ آن کم رنگ تر می شود.

 

سنگ لایم استون کرمانشاه

سنگ لایم استون کرمانشاه، رنگی کرمی و متمایل به سفید دارد. برخلاف سنگ های لایم استون بوژان و اسلام آباد، سنگ لایم استون کرمانشاه، سطح صیقلی تری دارد اما همانند آنها، به دلیل تراکم بالای ترکیبات آهکی در آن، قابلیت استفاده در اماکن با رطوبت بالا را ندارد.

 

 

سنگ لایم استون

سنگ لایم استون مرودشت

 

 

سنگ لایم استون مرودشت

سنگ مرودشت، دارای رنگ سفید یکدست و زیبایی است که باعث می شود تا مشتریان، در هنگام انتخاب بین این سنگ و سایر سنگ های سفید رنگ، هم به خاطر قیمت سنگ لایم استون مرودشت و هم به دلیل زیبایی آن، این سنگ را انتخاب کنند.

 

سنگ لایم استون سمیرم ( ونک )

رنگ اصلی سنگ لایم استون سنگ لایم استون سمیرم، مخلوطی از سفید استخوانی و خاکستری بسیار ملیح است. این سنگ دارای آهک بالایی است و به همین دلیل مناسب استفاده در مکانهایی که احتمال ضربه خوردن به آن وجود دارد و یا رطوبت زیادی در آن موجود است، نیست. معدن اصلی این سنگ، در روستای ونک از توابع سمیرم استان اصفهان است.

 

سنگ لایم استون

سنگ لایم استون سمیرم

 

مزیت ها و معایب سنگ لایم استون

سنگ های لایم استون، مزایا و معایبی دارند که در ادامه به صورت خلاصه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

مزایای استفاده از سنگ های لایم استون :

– شاید در نگاه اول، قیمت سنگ لایم استون یکی از پررنگ ترین مزایای آن در ذهن مخاطبان باشد. این قیمت در مقایسه با سایر سنگ های ساختمانی، بسیار ارزان تر است.

– طیف رنگی سنگ های لایم استون معمولا روشن است و آن ها را برای استفاده در هر نوع دکوراسیونی مناسب می کند.

– رنگ این سنگ عموما یکنواخت است و جز در بعضی از مدل های آن، مابقی مدل ها دارای رگه های  پر رنگی از رنگ های مخالف رنگ پس زمینه، نیستند.

 

معایب استفاده از سنگ لایم استون :

– جذب آب در سنگ های لایم استون زیاد است و همین عامل باعث تخریب زودرس آنها بر اثر برخورد با رطوبت می شود.

– ترکیب اصلی این سنگ ها، کلسیت و به عبارت دیگر، آهک است و به همین علت این سنگ ها در برابر مواد اسیدی مقاوم نیستند.

– سنگ های لایم استون، ساب پذیری پایینی دارند و برخلاف سنگ های مرمریت یا گرانیت، قابلیت براق شدن و صیقلی شدن را ندارند.

 

دریافت لیست قیمت سنگ لایم استون از بی جنس

برای دریافت قیمت سنگ لایم استون مرودشت، قیمت سنگ لایم استون بوکان، قیمت سنگ لایم استون کرمانشاه، قیمت سنگ لایم استون بوژان، قیمت سنگ لایم استون اسلام آباد، قیمت سنگ لایم استون سمیرم و مشاوره رایگان برای خرید، می توانید با شماره های 09130913051 و 03132619080  تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان بی جنس راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

منابع انگلیسی مورد استفاده :

1- https://en.wikipedia.org/wiki/Limestone

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *