سنگ

بررسی قیمت سنگ سنداستون

قیمت سنگ سند استون

مقدمه ای در رابطه با قیمت سنگ سنداستون

در مقاله بررسی قیمت سنگ سنداستون قصد داریم تا در مورد قیمت، کاربرد و انواع این سنگ ساختمانی با شما صحبت کنیم. سنگ سنداستون یکی از انواع سنگ های ساختمانی است که از زمان های بسیار دور، در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گرفته است .

چندین سال است که استفاده از آن در نماسازی ساختمان ها، طرفداران بسیاری دارد. قیمت سنگ سنداستون از قیمت سنگ های ساختمانی دیگری مانند سنگ مرمریت یا سنگ تراورتن و یا سنگ چینی ( کریستال ) پایین تر است.

علت این پایین بودن قیمت نیز به ساختار سنگ های سنداستون برمیگردد که در ادامه در مورد آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

قیمت سنگ سنداستون

 

معدن سنگ سنداستون

 

سنگ سنداستون

سنگ سنداستون یکی از قدیمی ترین سنگ هایی است که بشر برای استفاده در ساختمان سازی، از آنها بهره می گرفته است به طوری که هنوز سازه ها و ساختمان های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که از این سنگ ها در ساخت آنها استفاده شده است. قدمت بعضی از این ساختمان های به بیش از چند هزار سال پیش می رسد.

سنگ سنداستون یا سنگ ماسه یا ماسه سنگ، از دسته سنگ های رسوبی است. این سنگ ها در واقع اولین و عمده ترین سنگ هایی هستند که در صخره ها و یا کوه ها مشاهده می کنید.

سنگ سنداستون بیشتر از ذرات ماسه ای و کانی های دولومیت، سیلیس اکسید آهن و کلسیم تشکیل شده است. البته مواد دیگری مانند رس ها نیز در ساختار این سنگ وجود دارند.

قیمت سنگ سنداستون به طور کلی چندان زیاد نیست اما ممکن است وجود بعضی از کانی های خاص در این سنگ، باعث ایجاد طرح متفاوتی در آن شود و بر روی قیمت سنگ سنداستون تاثیرگذار باشد.

 

انواع سنگ سنداستون

سنگ سنداستون، بر اساس نوع طرح بندی به 2 نوع سنگ سنداستون کرال و سنگ سنداستون طرح چوب و بر اساس نوع کانی موجود در آن به 4 نوع سنگ سنداستون سیلیسی، سنگ سنداستون اکسید آهن، سنگ سنداستون دولومیتی و سنگ سنداستون آهکی تقسیم بندی می شود که در ادامه درباره هر کدام از آنها توضیح خواهیم داد.

 

سنگ سنداستون کرال

این سنگ از لحاظ قیمت، تفاوتی با  قیمت سنگ سنداستون طرح چوب ندارد. تنها تفاوت این دو سنگ صرفا مربوط به نقش و نگاری است که سنگ سنداستون کرال، فاقد آن است.

 

قیمت سنگ سند استون

 

سنگ سنداستون

 

سنگ سنداستون طرح چوب

سنگ سنداستون طرح چوب، طرح بندی های بسیار متنوعی دارد و در مواردی وجود کانی های مختلف در آن، مستقیما بر روی رنگ بندی این نوع از سنگ ها نیز اثرگذار بوده است.

 

سنگ سنداستون سیلیسی

سنگ های سنداستون سیلیسی، از کانی ها و نمک های دارای سیلیسیم تشکیل شده اند. وجود سیلیسیم در این نمک ها، باعث ایجاد رنگ خاکستری و همچنین مقاومت آنها در شرایط اسیدی می شود.

 

 

سنگ سنداستون اکسید آهن

اکسید آهن موجود در سنگ سنداس

تون اکسید آهن، باعث دوام بالا و البته ایجاد رنگ های قرمز تا قهوه ای در این سنگ ها شده است که در نوع خود چشم نواز است.

 

سنگ سنداستون دولومیتی

سنگ سنداستون دولومیتی، اغلب دارای رنگ نخودی است. عناصری مانند کلسیم و کربنات منیزیم در این سنگ ها، زیبایی باعث دوام پایین تر این نوع سنگ نسبت به سایر نمونه های سنگ سنداستون شده است .

آنها را برای استفاده در محیط آلوده شهری، نامناسب کرده است. البته همین عامل، باعث کاهش قیمت سنگ سنداستون دولومیتی نسبت قیمت سنگ سنداستون حاوی سایر ترکیبات دیگر شده است.

 

سنگ سنداستون آهکی

سنگ های سنداستون آهکی، به دلیل وجود کانی کلسیت، رنگ سفید رنگی دارند. از طرفی این کانی باعث می شود تا سنگ های سنداستون آهکی، توانایی مقاومت در محیط اسیدی را نداشته باشند و به راحتی دچار خوردگی شده و از بین بروند.

سنگ سنداستون

معدن سنگ سنداستون زرد

 

مزیت ها و معایب استفاده از سنگ سنداستون

سنگ های سنداستون، معایب و مزایای خاص خود را دارند و بهتر است قبل از انتخاب این سنگ ها برای استفاده در ساختمان، حتما در مورد این مزایا و معایب، اطلاع داشته باشید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

 

مزایای استفاده از سنگ سنداستون:

– سنگ سنداستون، نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارای انعطاف بهتری است و به همین علت، تهیه سنگ هایی با ضخامت کمتر، از این نوع سنگ امکان پذیر است.

– قیمت سنگ سنداستون نسبت به سایر سنگ های ساختمانی ارزان تر است.

– سنگ های سنداستون نوع سیلیسی، به دلیل مقاومت بالا در مقابل مواد اسیدی، در مناطقی که از این نوع مواد وجود دارد، بهترین و ارزان ترین انتخاب در بین سنگ های ساختمانی هستند.

 

معایب استفاده از سنگ سنداستون:

– این سنگ ها، به دلیل وجود تخلخل بالا، آب را به میزان قابل توجهی جذب می کنند.

–  سنگ های سند استون، قابلیت صیقل کاری ندارند اما کانی هایی که در این نوع از سنگ ها وجود دارد، باعث بازتاب مناسب نور می شود و منظره زیبایی را خلق خواهد کرد.

– تنوع طراح در این سنگ ها چندان بالا نیست.

 

سنگ های سنداستون، با توجه به مزایای قابل توجهی که دارند و همچنین موارد دیگری مانند پایین بودن قیمت سنگ سنداستون نسبت به قیمت سایر سنگ های ساختمانی و فراوان بودن معادن این سنگ در ایران، گزینه مناسب تری برای استفاده در نما بخصوص در کف سازی هستند .

نسبت به سایر سنگ های ساختمانی هم قیمت خود، کارایی بهتری دارند اما با این وجود، باید به معایب این سنگ ها که مهمترین آن، خوردگی در برابر مواد اسیدی بخصوص در مورد سنگ سنداستون آهکی است، توجه کرد.

 

سند استونسنگ سنداستون متخلخل

 

دریافت لیست قیمت سنگ سنداستون از بی جنس

برای دریافت قیمت سنگ سنداستون نما و سنگ سنداستون طرح چوب و  سنگ سنداستون کرال و مشاوره رایگان برای خرید، می توانید با شماره های 09130913051 و 03132619080  تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان بی جنس راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

 

 

منابع انگلیسی مورد استفاده :

1- https://en.wikipedia.org/wiki/Sandstone

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *