مصالح و تجهیزات ساختمانی

بررسی قیمت چسب سنگ

قیمت چسب سنگ

چسب سنگ چیست؟

پیش از صحبت درباره قیمت چسب سنگ، شاید برایتان جالب باشد که کمی درباره چسب سنگ و اینکه از چه موادی تشکیل شده به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم. چسب سنگ ها عمدتا از ترکیبی شامل پلی استر، پلی اپوکسی، اپوکسی، وینیل استر، انواع ضد آبها و مواد شیمیایی خشک کننده تشکیل شده اند. این مواد باعث شده تا چسب سنگ ها، برخلاف سیمان و یا مصالح مشابه خود، برای استفاده در فضای داخلی ساختمان بسیار مناسب اند و زیبایی و ظرافت خاصی را به فضا می دهند.

قیمت چسب سنگ، بر خلاف سیمان کمی گران تر است اما موارد استفاده این ماده شیمیایی که عمدتا در زیبایی ساختمان موثر است، بالا بودن قیمت آن را جبران می کند.

چسب های سنگ موجود در بازار عمدتا برای چسباندن سنگ های طبیعی در ساختمان و یا در صنعت استفاده می شوند اما این چسب ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، موارد استفاده دیگری نیز مانند چسباندن چدن و یا پوشاندن ترک ها و منافذ سنگ ها دارند.

 انواع چسب سنگ

قیمت چسب سنگ بر اساس نوع برند آنها و همینطور نوع چسب سنگ مشخص می شود. چسب های سنگ نیز مانند چسب کاشی، شامل دو نوع اصلی خمیری و پودری می شوند.

و از لحاظ بازه قیمت، قیمت چسب سنگ پودری از نوع خمیری آن کمی بالاتر است. چسب های سنگ خمیری، در واقع مخلوط آماده از چسب سنگ هستند که می توانید آنها را بدون افزودن هیچ ماده خاصی مورد استفاده قرار دهید.

اما همانطور که در مورد کاشی های بزرگ، استفاده از چسب کاشی خمیری، چندان مناسب نبود و استحکام کافی را نداشت، در مورد چسب سنگ خمیری نیز همین موضوع صدق می کند.

برای سنگ های بزرگ یا دارای ناهمواری در سطح سنگ (مانند سنگ های تزیینی)، چسب سنگ های پودری، گزینه مناسب تری برای استفاده هستند و نباید به خاطر کمی بالا بودن قیمت چسب سنگ پودری، کیفیت را فدای کمیت کنید و دچار ضررهای بعدی مانند افتادن و آسیب دیدن سنگ های تزیینی یا خسارات دیگر شوید.

 

قیمت چسب سنگ

استفاده از نوعی از چسب سنگ خمیری برای چسباندن سنگ

 

 

 

از کجا بفهمیم از کدام نوع چسب سنگ استفاده کنیم؟

پاسخ به این سوال، بستگی به نوع کارایی که شما از چسب سنگ انتظار خواهد داشت، دارد. گفتیم که قیمت چسب سنگ بر اساس نوع برند آنها و همینطور نوع چسب سنگ مشخص می شود و اگر شما زیاد به قیمت چسب سنگ حساس نباشید، طبیعتا انتخاب های بیشتری خواهید داشت.

از چسب سنگ و کاشی معمولا هم در مواردی که رطوبت زیادی وجود دارد، مانند حمام ها و استخرها و هم در اماکن بدون رطوبت مانند دیوارهای داخلی اتاق ها یا سالن، استفاده می شود. علاوه بر آن سنگ های استفاده شده در این فضاها، دارای ابعاد متغیری هستند و نوع چسب مصرفی برای هر یک متفاوت خواهد بود و باید این نکته را هنگام خرید مد نظر قرار دهید.

از طرفی نوع برند و شرکت تولید کننده نیز در قیمت چسب سنگ تاثیرگذار است. در بازار ایران شرکت های متفاوت زیادی وجود دارند که محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب تری نسبت به مشابه خارجی خود را در اختیار مشتریان قرار می دهند که می توانید بسیاری از آنها را در اینترنت بیابید و از محصولاتشان با اطمینان کامل خرید کنید.

 

قیمت چسب سنگ

چسب سنگ خمیری

مزایا و معایب چسب سنگ

گفتیم که استفاده از چسب سنگ، نسبت به مصالحی مانند سیمان یا گچ، استحکام بیشتری دارد و نتیجه نهایی کار از لحاظ زیبایی و ظرافت و همچنین سرعت خشک شدن بیشتر این نوع چسب ها نسبت به سیمان و گچ، باعث شده تا این نوع چسب ها بسیار مورد توجه قرار بگیرند. اما فارغ از این مزایا، استفاده از چسب سنگ، معایبی نیز دارد.

یکی از این معایب، بالا بودن میزان قیمت چسب سنگ نسبت به سیمان و گچ است. البته همانطور که در بالا گفتیم، این بالا بودن قیمت با توجه به مزایای قابل توجه این چسب ها نسبت به سیمان و گچ، موضوع چندان مهمی نیست.

علاوه بر این موضوع، خشک شدن سریع چسب سنگ، هم به عنوان یک مزیت و هم یکی از معایب آن در نظر گرفته می شود و در صورتی که افرادی که با این نوع از چسب کار می کنند، سرعت عمل کافی نداشته باشند، چسب به راحتی خشک شده و عملا غیر قابل استفاده خواهد شد و مشتریان دچار ضرر و زیان می شوند.

استفاده از چسب سنگ

گفتیم که کار با چسب سنگ، چه از نوع پودری و چه خمیری، نیازمند سرعت عمل و دقت بالایی است و با توجه به قیمت چسب سنگ بهتر است این مسئله جدی گرفته شود.

قبل از استفاده از چسب سنگ، باید سطح زیرین از هر گونه رطوبت، چربی، ماده شیمیایی و یا حلال و همینطور ناصافی های بزرگ بررسی شده و پاک شود.

علاوه بر آن در صورتی که خودتان قصد استفاده از چسب سنگ را دارید و تا به حال با آن کار نکرده اید، بهتر است در مساحت های کوچکتر، کار را شروع کنید که بتوانید با تسلط کافی آن را انجام دهید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چسباندن سنگ به دیوار با چسباندن آن به کف یا کنج های سطوح، نیازمند دو نوع چسب متفاوت است و مانند فرایند کاشی کاری دیوار و کف، باید برای دیوار و سنگ های دارای ابعاد کوچک از چسب سنگ خمیری و برای کف و کنج ها از چسب پودری استفاده کنید. و در پایان به یاد داشته باشید، که چسب سنگ ها نیز مانند تمامی مواد شیمیایی دیگر برای پوست و دستگاه تنفسی مضر هستند و لازم است در هنگام کار با آنها حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید.

قیمت چسب سنگ

چسب سنگ پودری

 

دریافت لیست قیمت چسب سنگ از بی جنس

برای دریافت قیمت چسب سنگ مرمر ، قیمت چسب سنگ ضد آب، قیمت چسب سنگ جلاسنج،قیمت  چسب سنگ سنگ آنتیک و همچنین گرفتن مشاوره رایگان، می توانید با شماره تلفن های 09130913051 و 03132619080  با  بخش فروش محصولات سایت بی جنس تماس حاصل فرمایید.

 

 

منابع انگلیسی مورد استفاده :

1- https://findanyanswer.com/what-kind-of-glue-works-on-stone

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *