دکوراسیون

چرا قیمت سنگ در ساختمان سازی مهم است؟

سنگ

 

 

سنگ

 

سنگ تاثیر زیادی در هزینه‌های ساختمان سازی دارد. سنگ‌ها متریال‌های مقاوم و محکمی هستند که تنوع بالایی از نظر جنس، رنگ، میزان سختی و غیره دارند. ویژگی‌های منحصر به فرد هر نوع سنگی آن را از سایر سنگ‌ها جدا می‌کند. به همین دلیل سنگ‌های با توجه به ویژگی‌های خود کارایی و کاربرد منحصر به فردی نیز دارند. از گذشته تا به امروز سنگ‌ها نقش موثری در پروژه‌های معماری و عمرانی دارند. به گونه‌ای که به یکی از کاربردی‌ترین متریال‌های دنیا تبدیل شده‌اند. البته از سنگ‌ها فقط به عنوان مصالح ساختمانی استفاده نمی‌شود. از این نوع متریال‌های زیبا و طبیعی در امر تزئینات و زیبا سازی نیز استفاده زیادی می‌شود. قابلیت قابل توجه سنگ‌‌ها به عنوان مصالح ساختمانی و عنصر زیبا سازی آن‌ها را بسیار خاص کرده و باعث شده محبوبیت زیادی داشته باشند. همین محبوبیت بالای سنگ‌ها باعث شده که از این متریال استفاده زیادی شود.

 

ارتباط سنگ و ویژگی‌های آن:

 

قیمت سنگ   با ویژگی‌های آن ارتباط دارد. هر چقدر کیفیت سنگ بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. بنابراین در هنگام خرید سنگ‌ها باید به ویژگی‌های مختلفی که دارند، توجه کنید. کیفیت و مقاومت بالای سنگ‌ها اهمیت زیادی در امور مختلف داشته و به همین دلیل شما باید آن‌ها را بشناسید. در ادامه با برخی از ویژگی‌های سنگ‌ها که باعث می‌شود قیمت آن‌ها بالاتر رود، آشنا می‌شویم.

 • مقاومت بالا در برابر سایش.
 • مقاومت بالا در برابر ضربه.
 • دوام و مقاومت ظاهری.
 • جلاپذیری به میزان قابل قبول.
 • استقامت در مقابل برش و صیقل خوردن.
 • امکان شستشو سنگ‌ها.
 • رنگ سنگ‌ها در طول زمان ثابت باشد.
 • دوام بالا در برابر حرارت و رطوبت.
 • مقاومت خمشی بالا.
 • امکان نفوذ مواد مختلف در آن نباشد.
 • در برابر شرایط اقلیمی و جوی مقاوم باشد.

ویژگی‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم می‌تواند به نوعی بر قیمت نهایی سنگ‌ها تاثیرگذار باشند. این نوع متریال‌ها باید با توجه به ویژگی‌های خاص خود در جای درست استفاده شوند. در این صورت است که می‌تواند توقعات اشخاص را از مصالح ساختمانی خود برآورده کند. بنابراین باید در هنگام خرید سنگ‌ها به نوع نیاز خود و ویژگی‌های سنگ مورد نظر توجه زیادی کنید.

 

قیمت سنگ با توجه به نوع نیاز ما:

 

سنگ را عوامل متعددی تعیین می‌کند. برخی از انواع سنگ‌ها به خودی خود و با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، گران قیمت‌تر هستند.  به همین دلیل باید قبل از خرید سنگ‌ها نوع نیاز خود را مشخص کنید. کاربردی که برای سنگ در نظر دارید باید با ویژگی‌های آن هماهنگی و هم‌خوانی داشته باشد. به همین دلیل باید سنگ درست و مناسب برای کاربرد خود را انتخاب کنید. متریال سنگ از آن دسته از متریال‌هایی است که در موارد گسترده‌ای کاربرد دارد. بنابراین باید سنگ مناسب را برای کاربرد مورد نظر خود انتخاب کنید. سنگ‌ها تنوع بالایی در رنگ و بافت و غیره داشته و همین موارد می‌تواند شرایط انتخاب را برای شما دشوار کند. اما اگر نیاز و توقعات خود را از مصالح ساختمانی مشخص کنید، تا حد زیادی می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. سنگ‌ها موادی طبیعی و زیبا هستند و بافت‌های متنوع و جذابی دارند. استفاده از این نوع متریال‌ها می‌تواند فضای شما را صمیمی‌تر و شادتر کند.

سنگ در مقابل کارایی عالی که دارد، معمولا بسیار مناسب است. همان‌طور که گفته شد سنگ‌ها را باید بر اساس نوع نیاز خود انتخاب کنید. اگر سنگ را به عنوان عنصر زیبایی در نظر دارید باید متریال‌هایی را انتخاب کنید که جذابیت بالایی داشته و از نظر بافت و رنگ متفاوت و زیبا باشند. سنگ‌ها به راحتی با سایر متریال‌ها ست می‌شوند و معمولا استفاده از آن‌ها در کنار موادی مانند چوب ترکیب فوق‌العاده‌ای را به وجود می‌آورد. به همین دلیل بسیاری از طراحان داخلی از ترکیب سنگ‌ها با متریال دیگر استفاده کرده و زیبایی خاصی را به وجود می‌آورند. اگر شما هم به دنبال ایجاد دکوراسیون داخلی خاص و زیبایی هستید از تاثیر شگفت‌انگیز سنگ‌ها در طراحی داخلی خود غافل نشوید.

 

قیمت سنگ مناسب برای شما:

 

سنگ به دلیل تنوع بالایی که این نوع مصالح ساختمانی دارند، می‌تواند متفاوت باشند. سنگ‌های گران قیمت معمولا جنبه تزئیناتی داشته و از سنگ‌های ارزان قیمت در مکان‌ها مختلف استفاده می‌شود. استفاده از متریال سنگ رواج زیادی داشته و بسیاری از افراد دوست دارند این نوع مصالح ساختمانی را در موارد مختلفی به کار ببرند. اما گاهی قیمت بالای سنگ‌ها افراد را برای خرید آن‌ها منصرف می‌کند. در این زمینه باید گفت که این نوع متریال‌ها با توجه به عمر بالایی که دارند، بهترین گزینه برای شما هستند. به کار بردن سنگ‌ها با وجود قیمت بالای برخی از آن‌ها نکات مثبت بسیار زیادی را برای شما به وجود می‌آورد. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای مصالح ساختمانی و تزئینات این نوع متریال‌ها است. بهتر است در هنگام خرید سنگ‌ها بدون در نظر گرفتن قیمت آن‌ها سنگی که دقیقا مناسب شما است و کارایی لازم را دارد خریداری کنید.

در صورتی که قیمت سنگ بالا باشد ممکن است به نظر شما یک خرج اضافی به حساب آید. اما باید گفت که همین مصالح ساختمانی می‌توانند برای شما سالیان سال کار کنند. به همین دلیل بهترین گزینه برای شما هستند و در قبال هزینه‌ی اولیه‌ای که کرده‌اید خدمات و استفاده زیادی از این نوع محصولات خواهید کرد.

 

 

سنگ

قیمت سنگ با توجه به طبیعی و مصنوع بودن آن:

 

سنگ را طبیعی یا مصنوعی بودن آن نیز تعیین می‌کند. در سال‌های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی و صنعت امکان تولید سنگ‌های مصنوعی نیز به وجود آمده است. به گونه‌ای که در کارخانه‌ها با مواد و دستگاه‌های مخصوصی سنگ‌های مصنوعی تولید می‌کنند که تمام ویژگی‌های مناسب برای سنگ‌ها را دارند. سنگ‌های مصنوعی نیز مانند سنگ‌های طبیعی در مواردی مانند ساختمان سازی و عنصر تزئینی کاربرد فراوانی دارند. با وجود این که هنوز زمان زیادی از تولید آن‌ها نگذشته به یک گزینه بسیار عالی برای خرید تبدیل شده‌اند. این نوع متریال‌ها معمولا قیمت پایین‌تری نیز داشته و به همین دلیل گزینه بهتری نیز هستند. البته با وجود این که قیمت آن‌ها از سنگ‌ها طبیعی پایین‌تر است اکثر ویژگی‌هایی که یک سنگ باید داشته باشد را دارند. به طور کلی انتخاب نوع سنگ و طبیعی یا مصنوعی بودن آن کاملا به خود شما بستگی دارد. اگر قیمت مصالح ساختمانی برای شما مهم نیست استفاده از سنگ‌های طبیعی گزینه بهتری هستند. زیرا این نوع متریال‌ها چون طبیعی هستند، بسیار جذاب و دلنشین می‌باشند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *