تجهیزات و لوازم آشپزخانه

5 راه آسان برای پیدا کردن شیر آب مناسب برای آشپزخانه، حمام یا هر سینک

 

نحوه انتخاب شیرآب

 

چه در حال بازسازی خانه خود باشید و چه فقط نیاز به تعویض یک شیر آب قدیمی دارید، چند سوال وجود دارد که می توانید برای کمک به شناسایی مدل مناسب بپرسید.

ممکن است انتخاب یک شیرآب با ظاهر زیبا از کاتالوگ وسوسه انگیز باشد. اما، متأسفانه، ظاهر همه چیز در انتخاب شیرآب مناسب برای کل خانواده شما نیست. با پرسیدن پنج سوال ساده از خود، می توانید مطمئن شوید که شیر آبی را انتخاب می کنید که تمام نیازهای شما را برآورده می کند، به طوری که زمان زیادی طول می کشد تا دوباره نیاز به تعویض آن داشته باشید.

  1. چه کسی از شیر آب استفاده خواهد کرد؟
  2. شیر آب در کجا قرار خواهد گرفت؟
  3. چه نوع سینک دارید؟
  4. پایداری چقدر مهم است؟
  5. بودجه شما چقدر است؟

هنگام انتخاب یک شیر آب، مهم است که در نظر بگیرید که چه کسی از آن استفاده خواهد کرد.

هنگام انتخاب یک شیر آب، مهم است که در نظر بگیرید که چه کسی از آن استفاده خواهد کرد.

1. چه کسی از شیرآب استفاده خواهد کرد؟

با در نظر گرفتن نیازهای خانواده خود شروع کنید. آیا فرزندان کوچکی دارید یا پدربزرگ و مادربزرگ با شما زندگی می کنند؟ آیا کسی نیازهای خاصی دارد؟ اگر چنین است، ایمنی و قابلیت استفاده ممکن است اولویت های بالایی باشد. شکل و رنگ شیر آب می‌تواند کنترل آن را برای افرادی که بینایی کمتری دارند، دست‌های کوچک یا مهارت‌های حرکتی توسعه نیافته دارند، آسان‌تر کند.

به عنوان مثال، HANSAFIT دارای یک اهرم سیاه با چسبندگی آسان و یک دکمه سازگار با محیط زیست است که نه تنها جریان آب را برای افزایش پایداری محدود می کند، بلکه دمای آب را نیز برای جلوگیری از سوختن، یک نگرانی رایج برای خانواده ها، محدود می کند. در صورت نیاز به آب گرمتر یا جریان آب بیشتر، می توان با فشار دادن دکمه قفل را دور زد. خانواده محصولات HANSACARE که مخصوص افراد مسن طراحی شده است، دارای طراحی ارگونومیک و علائم گرم و سرد شفاف برای افراد با دید محدود است.

شیرآلات اتوماتیک یا بدون لمس گزینه خوبی هم برای کودکان و هم برای افراد مسن هستند زیرا می توانند از چسبیدن میکروب های باقی مانده در کنترل شیر آب به دست ها جلوگیری کنند. این باعث بهبود سلامت و بهداشت در خانه می شود و همه را کمی ایمن تر نگه می دارد.

 

 

هنگام انتخاب یک شیر آب برای آشپزخانه یا حمام، در نظر بگیرید که آیا به شیر ماشین ظرفشویی نیاز است یا خیر.

 

2. شیرآب در کجا قرار خواهد گرفت؟

 

اگر شیر آب در آشپزخانه باشد، ماشین ظرفشویی داشتن مهم است. اگر این کار را انجام دهید، به یک مدل با شیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید. همچنین در نظر داشته باشید که آیا نیاز به شستن قابلمه و تابه های بزرگ با دست دارید یا خیر. اگر چنین است، به یک دهانه بلندتر نیاز دارید.

شیرهای آشپزخانه ما را در اینجا کشف کنید.

اگر شیر برای حمام است، مجدداً در نظر بگیرید که آیا به شیر ماشین لباسشویی نیاز دارید یا خیر. اگر شیر آب برای اتاق خدمات یا رختشویی باشد، برای چه کارهایی از آن استفاده خواهید کرد؟ اگر ماشین آلات یا تجهیزات بزرگ را بشویید، به دهانه بلندتری نیاز خواهید داشت. اگر از اتاق برای تعویض یا حمام کردن کودک خود استفاده می کنید.

در هر سه مورد، مهم است که در بالا و پشت حوض چه مقدار فضا وجود دارد. آیا کابینت درست در بالا وجود دارد؟ دیوار چقدر نزدیک است؟ این متغیرها می توانند محدودیت هایی را برای ارتفاع یا نوع کنترل شیر آب که می توانید انتخاب کنید ایجاد کنند.

 

شیر دستشویی HANSADESIGNO همراه با سینک ظرفشویی با سوراخ نصب شیر یکپارچه.

شیر دستشویی  همراه با سینک ظرفشویی با سوراخ نصب شیر یکپارچه.

3. چه نوع سینک دارید؟

اگر شیر آب جدید شما بخشی از یک پروژه نوسازی است، ممکن است حوضچه را همراه با شیرآب انتخاب کنید. اگر در حال تعویض شیر آب خود هستید، نوع حوضچه ای که دارید باید راهنمای انتخاب شیر آب شما باشد. آیا سینک در بالای کانتر (یک ظرف ظرفشویی) قرار می گیرد یا یکپارچه است؟ آیا به دیوار چسبیده است؟ هر نوع سینکی که دارید، نکته کلیدی این است که نسبت شیر ​​آب به سینک را متعادل کنید.

 

سینک ظرفشویی با شیر آب بدنه بالاتر HANSADESIGNO Style 51692283

سینک ظرفشویی با شیر آب بدنه بالاتر 

 

اگر سینک ظرفشویی باشد، به یک شیر آب با بدنه بالاتر نیاز دارید. شیر دیواری نیز می تواند گزینه خوبی برای سینک ظرف باشد و شرایط نصب مناسب را در پشت دیوار فراهم کند. (برای اطمینان با یک نصاب بررسی کنید.) اگر سینک یکپارچه است، گزینه های بیشتری برای شما باز می شود زیرا بدنه های کوتاه تر نیز به همان خوبی کار می کنند.

 

 

 

سینک یکپارچه با شیر دستشویی کوچک HANSADESIGNO Style.

 

 

همچنین در نظر بگیرید که چه مقدار فاصله بین سوراخ شیر آب و دیوار وجود دارد. ممکن است لازم باشد یک شیر آب با زاویه چرخش محدود انتخاب کنید تا چیزی مانع از کنترل شیر شما نشود.

 

4. پایداری چقدر مهم است؟

 

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که 61 درصد از مصرف کنندگان اروپایی نگران وضعیت محیط زیست هستند. هر چه به سمت شمال جلوتر می روید، این نگرانی بیشتر به آگاهی صرفه جویی در مصرف آب تبدیل می شود. به طور متوسط ​​63٪ از مردم شمال اروپا خود را آگاه به محیط زیست می دانند که در ترجیح آنها برای لوازم بهداشتی منعکس می شود.

هر کسی می تواند با انتخاب شیر آب مناسب در مصرف آب صرفه جویی کند. شیرهای بدون لمس مصرف آب و انرژی را به شدت کاهش می دهند زیرا آب فقط در صورت نیاز کار می کند. در واقع، شیرهای SMART می توانند هدر رفت آب را تا 50 درصد کاهش دهند.

5. بودجه شما چقدر است؟

بسیاری از مردم بر این باورند که شیرهای SMART گرانتر از شیرهای دستی هستند، اما همیشه اینطور نیست، زیرا طیف وسیعی از شیرهای SMART با قیمت های مختلف در دسترس هستند. و اگر صرفه جویی در مصرف آب را جبران کنید، هزینه کاهش می یابد.

سعی کنید تعیین کنید که از نظر بودجه کجا هستید. آیا به دنبال چیزی کم‌هزینه، میان‌رده یا پریمیوم هستید؟ تعداد زیادی شیر آب عالی در هر دسته وجود دارد و این می تواند از همان ابتدا به جستجوی شما کمک کند.

 

بازگشت به لیست