دکوراسیون

بررسی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه

کانتر

انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه

 

انتخاب انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه یکی از مهم‌ترین مسائل طراحی داخلی است. زیرا آشپزخانه از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه‌ای است و انتخاب عناصر این فضا از اهمیت بالایی برخوردار است. کانتر یا اپن آشپزخانه جز بسیار مهمی است که بیش‌تر کارهای پخت و پز روی آن انجام می‌شود. به همین دلیل باید برای انتخاب یک کانتر عالی به همه جوانب  به خوبی دقت کنید. در انتخاب کانتر آشپزخانه باید به کاربردی بودن آن، میزان هزینه و جنس آن  توجه کنید. در این مقاله انواع جنس‌های اپن آشپزخانه را بررسی می‌کنیم.

معرفی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه سنگ کوارتز:

 

اولین مورد سنگ مهندسی شده کوارتز است. این سنگ در کارخانه‌ها و زیر نظر مهندسان مربوطه با استفاده از دورریزهای پودر شده و رزین ساخته می‌شود. ماده رزین به دلیل ایجاد حالت سختی به این ترکیب اضافه می‌شود و نقش چسب را در این ماده ایفا می‌کند. این نوع اپن آشپزخانه را نباید با صفحات جامد کوارتز اشتباه گرفت زیرا آن‌ها نوعی کانتر با سنگ مهندسی شده می‌باشند. امروزه می‌بینیم که از کانترهای کوارتز نسبت به قبل استفاده بیش‌تری شده و این ماده به رایج‌ترین کانتر آشپزخانه تبدیل شده است. کانترهای کوارتز از نظر زیبایی بسیار منحصر به فرد بوده و ارزش مالی بالایی دارند. هم‌چنین به دلیل تنوع بالای رنگی که دارند به راحتی با دکوراسیون‌ها با سبک‌های مختلف ست می‌شوند. مقاومت بالایی در برابر خوردگی و خراش داشته و نگهداری آسانی دارند. البته این نوع کانتر آشپزخانه وزن و قیمت بالایی داشته و نصب کردن آن‌ها نیاز به مهارت خاصی دارد. به همین دلیل ممکن است قیمت تمام شده آن نسبت به سایر کانترهای آشپزخانه بالاتر باشد.

معرفی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه چوبی:

 

باید کانترهای چوبی را معرفی کنیم. کانترهای چوبی محبوبیت بسیار بالایی داشته و فضای آشپزخانه شما را گرم و صمیمی می‌کنند. تنوع این نوع محصولات بسیار زیاد است و شما می‌توانید به راحتی با سایر عناصر فضای معماری خود آن‌ها را ست نمایید. بهتر در کانترهای آشپزخانه چوبی از چوب‌هایی استفاده کنید که سختی قابل توجهی داشته باشند. برای این منظور چوب‌های افرا و بلوط بهترین گزینه می‌باشند. اپن آشپزخانه چوبی زیبایی خاصی را ایجاد کرده و تمیز کردن آن بسیار آسان است. در صورتی که به درستی استفاده شوند طول عمر بالایی دارند. اگرچه قیمت زیادی دارند اما استفاده از آن‌ها گزینه بسیار خوبی است. البته باید به نکات نگهداری از کانترهای چوبی به خوبی دقت کنید. در غیر این صورت به راحتی خراب می‌شوند.

کانتر چوبی

معرفی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه استیل:

 

برای معرفی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه استیل باید این نوع محصولات را بررسی کنیم. استفاده از استیل ضد زنگ به عنوان اپن آشپزخانه ظاهری مدرن به آشپزخانه شما می‌بخشد. به همین دلیل بهتر است در آشپزخانه‌هایی با سبک مدرن استفاده شود.

این نوع محصولات در برابر حرارت، خراش و غیره مقاومت بسیار بالایی دارند. شما می‌توانید بر اساس نوع نیاز خود آن‌ها سفارش دهید و کانتری زیبا برای آشپزخانه خود داشته باشید. البته کانترهای استیل ضد زنگ در حین آشپزی و فعالیت‌های روزانه صدای زیادی را تولید می‌کنند و نگهداری از آن‌ها دشوار است.

اما در مقابل تمیز کردن آن‌ها نسبت به سایر جنس‌های کانتر بسیار آسان است. به دلیل قیمت بالایی که دارند ممکن است بر قیمت منزل شما بیفزاید.

معرفی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه بتنی:

 

معرفی بتنی از کانترهای هیجان‌انگیز است. بتن به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد امکان ایجاد کانترهای آشپزخانه با انواع مدل‌‌ها و شکل‌ها را به شما می‌دهد. به همین دلیل اگر به دنبال طرح‌ها و مدل‌های خاصی هستید، کانتر بتنی برای شما بهترین گزینه است.

بتن مورد استفاده در این نوع کانترها برای زیبایی بیش‌تر صیقل می‌خورند و به صفحه‌ای جلا داده شده تبدیل می‌شوند. در حین عملیات صیقل خوردن بتن برای استفاده به عنوان اپن آشپزخانه ممکن است بتن ترک بخورد. به همین دلیل در ترکیب بتن‌ها از افزودنی‌های خاصی استفاده کرده و با تکنیک‌های خاصی آن را صیقل می‌دهند.

استفاده از افزودنی‌های خاص در ترکیبات بتن تخلخل آن را نیز کنترل کرده و کاهش می‌دهد. این نوع کانترهای آشپزخانه رنگ‌پذیری بسیار خوبی دارند و در برابر عواملی مانند خراش و ضربه بسیار مقاوم هستند.

تنوع بالایی در شکل، رنگ و بافت داشته و شما می‌توانید به سلیقه خود آن را دیزاین کنید. اما کانترهای بتنی مشکلاتی را نیز برای شما به وجود می‌آورند. مثلا اپن‌های بتنی به هیچ عنوان قابلیت نصب کردن در محل را نداشته و باید در آشپزخانه شما قالب‌بندی و اجرا شوند. امکان ترک خوردن آن‌ها بسیار زیاد است و هزینه بالایی نیز دارند.

معرفی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه کامپوزیتی و گرانیتی:

معرفی کامپوزیتی و گرانیتی را داریم. کانترهای کامپوزیتی و گرانیتی از بهترین نوع کانترهای می‌باشند. کانتر کامپوزیتی در برابر هرگونه خراش، لکه، گرما و غیره مقاوم است.

اما قیمت بسیار بالایی دارد. کانترهای گرانیتی نیز که از سنگ‌های طبیعی ساخته شده‌اند، قیمت بالایی دارند. البته کانترهای گرانیتی به دلیل طبیعی بودن قدیمی نمی‌شوند و در برابر آسیب‌های مختلف بسیار مقاوم هستند.

اپن آشپزخانه گرانیتی نسبت به کامپوزیتی نیاز به مراقبت بیش‌تر دارد. به همین دلیل باید به درستی از آن‌ها نگهداری کنید.

 

 

کانتر

معرفی انواع کانتر آشپزخانه بر اساس جنس صفحه لمینت و شیشه‌ای:

معرفی لمینت و شیشه‌ای آخرین نمونه‌های معرفی شده در این مقاله است. کانترهای لمینت هزینه نصب و نگهداری کمی دارند و مدل‌های مختلفی دارند. در برابر عواملی مانند شوینده‌های شیمیایی، خراشیدگی و بخار آب نیز مقاوم هستند.

کانترهای شیشه‌ای ظاهر زیبایی به آشپزخانه شما می‌بخشند و در برابر بخار آب و زنگ‌زدگی بسیار مقاوم هستند. استفاده از آن‌ها در فضاهای کوچک بسیار مناسب است. سبک کانترهای شیشه‌ای بیش‌تر به دکوراسیون مدرن نزدیک است.

اما کانترهای لمینت در دکوراسیون‌هایی با سبک سنتی و مدرن استفاده می‌شوند.

 

منابع: https://www.ikea.com/us/en/cat/kitchen-countertops-24264/

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *