دکوراسیون

بررسی قیمت سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن

مقدمه ای در رابطه با قیمت قیمت سنگ تراورتن

سنگ های ساختمان، انواع مختلفی دارند که سنگ تراورتن یکی از آنهاست. این سنگ برای استفاده در نما، بسیار مورد توجه است و طرفداران زیادی دارد. قیمت سنگ تراورتن تقریبا از سنگ های دیگری که برای استفاده در نمای خارجی ساختمان مصرف می شوند، پایین تر است و همین موضوع به علاوه تنوع طرح و رنگ این سنگ ها، دلیل اصلی پرطرفدار بودن آنهاست. قیمت سنگ تراورتن علاوه بر طرح و رنگ، به شهری که این سنگ ها از آنجا استخراج می شود نیز بستگی دارد به طوری که گاهی دو سنگ تراورتن با یک رنگ و یک طرح ولی از دو شهر مختلف، صرفا به خاطر اینکه کیفیت یکی بهتر از دیگری است، دارای قیمت بالاتری در لیست قیمت سنگ تراورتن است. در این مقاله شما را با انواع این سنگ ها آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن، یکی از دسته بندی های سنگ های رسوبی است. این سنگ ها از رسوبات ایجاد شده در چشمه های آب گرم ایجاد می شوند. دمای حرارت موجود در این چشمه ها، به میزان قابل توجهی بر روی کیفیت و رنگ سنگ تراورتن ایجاد شده، تاثیر گذار است. رنگ این سنگ، بیشتر کرمی، سفید و یا خاکستری است و وجود ترکیباتی مانند منیزیم و آهن یا کربن نیز در ایجاد رنگ های آبی، زرد، سیاه، خاکستری، قرمز و قهوه ای در آن، موثر است و باعث افزایش قیمت سنگ تراورتن می شود. گاهی نیز ممکن است کانی های رسی و یا سیلیس نیز در آن وجود داشته باشد.

قیمت سنگ تراورتن

سنگ تراورتن عباس آباد

 

انواع سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن مانند سنگ های گرانیت و دیگر سنگ های ساختمانی بیشتر بر اساس رنگ بندی و یا شهری که از آن استخراج می شوند، دسته بندی می گردند به طوریکه قیمت سنگ تراورتن در اکثر مواقع بر اساس همین عامل تعیین می گردد. در ادامه تعدادی از انواع سنگ تراورتن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

سنگ تراورتن حاجی آباد

رنگ سنگ تراورتن حاجی آباد کرمی روشن و گاهی شکلاتی است. این سنگ، تخلخل کمتری در مقایسه با دیگر انواع سنگ های تراورتن دارد و به همین دلیل مقاومت فشاری آن بیشتر است و کمتر دچار ساییدگی می شود. این سنگ بیشتر در نمای خارجی ساختمان و یا قسمت های تزئینی دکوراسیون داخلی استفاده می شود.  قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد، به دلیل نوع رنگ بندی و طرح خاص، از قیمت سایر انواع سنگ تراورتن گاهی بالاتر می رود.

 

سنگ تراورتن آتشکوه

سنگ تراورتن آتشکوه که با نام سنگ تراورتن محلات نیز شناخته می شود، یکی از سنگ های تراورتن روشن است. رنگ اصلی این نوع سنگ سفید است اما در آن رگه های از صورتی و سیاه نیز دیده می شود. این سنگ به دلیل رنگ بندی جذابی که دارد، برای استفاده در نمای ساختمان بسیار چشم نواز خواهد بود.

 

سنگ تراورتن کاشان

رنگ قالب سنگ تراورتن کاشان، شکلاتی است اما رنگ های تک رنگ دیگری مانند رنگ کرمی، بژ و مابی نیز در بین آن وجود دارد. رنگ شکلاتی منحصر به فرد این سنگ ها، آنها رو در زمره بهترین سنگ های تراورتن شکلاتی دنیا قرار داده است.

قیمت سنگ تراورتن

سنگ تراورتن کاشان

 

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد، یکی از زیباترین و منحصر به فردترین سنگ های تراورتن رنگ سفید در دنیا است. مقاومت فشاری این سنگ قابل توجه است و به راحتی دچار ساییدگی نمی شود. در بعضی از انواع سنگ تراورتن عباس آباد، خطوط عسلی و قهوه ای نیز در میانه های رنگ سفید یافت می شود که استفاده از این سنگ را در نماسازی، بسیار چشم نواز و دل انگیز می کند.

 

سنگ تراورتن يزد

رنگ سنگ تراورتن يزد، محدوده ای بین بژ تا کرمی روشن است. قیمت سنگ تراورتن یزد، به دلیل تخلخل بیشتر، از قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد کمتر است. مقاومت فشاری این سنگ نیز به دلیل تخلخل بیشتر، از سایر سنگ های تراورتن مشابه خود، کمتر است و سریعتر از آنها دچار ساییدگی می شود.

مزیت ها و معایب سنگ تراورتن

سنگ تراورتن، از سنگ های بسیار پرطرفدار ساختمانی است اما قطعا بی عیب نیست و استفاده از آن، مزایا و معایبی نیز دارد که در ادامه به تفکیک به هر یک میپردازیم.

 

مزایای استفاده از سنگ تراورتن :

– سنگ تراورتن گرما را در خود نگه نمی دارد و برای استفاده در قسمت هایی که حرارت سطوح اهمیت دارد، چندان مناسب نیست و بیشتر در استخرها و حمام ها استفاده می شود.

– رنگ سنگ تراورتن بر خلاف سنگ مرمریت، با گذشت زمان تغییری نکرده و کمرنگ یا کِدر نمی شود.

– به دلیل سوراخ ها و خلل و فرجی که در این نوع از سنگ وجود دارد، ملات ساختمانی بسیار بهتر از سنگ های دیگر، بر روی آن می چسبد و سنگ به راحتی کنده نمی شود و سقوط نمی کند.

– این سنگ از ضخامت های 2 اینچ به بالا، در برابر سرما و گرمای زیاد بسیار مقاوم است و دچار ترک و شکستگی نمی شود.

– سنگ تراورتن قابلیت برش بسیار زیادی دارد و می توان انواع بدون موج یا دارای موج آن را در شکل و اندازه دلخواه ایجاد کرد.

 

معایب استفاده از سنگ تراورتن :

–  قیمت سنگ تراورتن در مقایسه با سایر سنگ های تزیینی و مورد استفاده در نماسازی، گران تر است.

– جذب آب این سنگ بالاتر از سنگ های ساختمانی دیگر است.

– به علت بالا بودن  قیمت سنگ تراورتن، استفاده از آن برای کف، چندان به صرفه نیست.

– طرح و رنگ این سنگ یکدست نیست و رگه هایی از طرح و رنگ های ناهماهنگ در آن دیده می شود.

 

 

تراورتن اتشکوهسنگ تراورتن آتشکوه

 

 

دریافت لیست قیمت سنگ تراورتن از بی جنس

برای دریافت قیمت سنگ تراورتن عباس آباد،  سنگ تراورتن اصفهان، قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد، قیمت سنگ تراورتن دره بخاری محلات و مشاوره رایگان برای خرید، می توانید با شماره های 09130913051 و 03132619080  تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان بی جنس راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

منابع انگلیسی مورد استفاده :

1-https://en.wikipedia.org/wiki/Travertine

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *