سنگ

نحوه چیدن سنگفرش

سنگ فرش

سنگ فرش

قرار دادن سنگ فرش برای ایجاد یک پاسیو، مسیر یا به سادگی یک منطقه سنگ فرش شده برای باغ شما می تواند واقعاً عملی و تعمیر و نگهداری بسیار کم باشد.

موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از شروع کار در منطقه سنگ فرش جدید خود برنامه ریزی و در نظر بگیرید.

از جمله ابزار و برخی مواد برای استفاده به عنوان پایه سنگ فرش. با هر پروژه ای، اگر در مورد هر بخشی از کار مطمئن نیستید، می تواند ایده خوبی باشد که به دنبال مشاوره باشید.

کار کردن با نحوه چیدمان سنگ فرش و ساخت یک پایه فرعی نسبتاً ساده است.

اما ممکن است به کمک نیاز داشته باشید، اگرچه بیشتر سنگ فرش ها و مصالح پایه سنگین هستند.

به خصوص اگر قرار است از سنگ فرش های بزرگ استفاده کنید، بنابراین از کسی بخواهید که کمکت کنم.

ساده ترین مکان برای ساختن یک منطقه سنگفرش شده، روی یک قطعه زمین صاف و هموار است. اگر قصد دارید سنگ فرش را در نزدیکی ساختمان بسازید، باید بررسی کنید که مسیر ضد رطوبت را پوشش نمی دهید.

 

مواد و تجهیزات

 

 

 

دایره ماسه سنگ هندی مارشال

 

مواد و تجهیزات مورد نیاز شما عبارتند از:

 1. انتخاب شما از تخته سنگ فرش، هاردکور یا مشابه برای پایه
 2. ماسه یا سیمان برای پر کردن درزهای بین دال ها
 3. یک تکه چوب برش خورده برای استفاده در هنگام چیدن صفحات برای محافظت از آنها

ابزارهایی که ممکن است نیاز داشته باشید عبارتند از:

 • متر / خط کش
 • میدان سازنده
 • خط سازنده برای مشخص کردن منطقه سنگ فرش
 • گیره های چوبی برای علامت گذاری شکل به سنگ فرش
 • چکش پنجه ای
 • سطح روح
 • ابزار لبه زنی چمن
 • بیل
 • شن کش
 • چرخ دستی
 • پتک لاستیکی
 • سطل
 • جارو
 • ماله
 • خاک انداز و برس

همچنین داشتن تجهیزات ایمنی نیز ایده خوبی خواهد بود، چیزهایی مانند دستکش قوی، ماسک گرد و غبار، عینک ایمنی و چکمه های کار قوی همگی ایده های معقولی برای ایمن تر کردن کار هستند.

 

 

از کجا شروع کنیم

 

 

سنگ فرش باغ

 

اولین کار این است که برنامه ریزی کنید که منطقه سنگ فرش جدید شما کجا می رود. می توانید این منطقه را با خط سازنده و میخ ها مشخص کنید. هنگامی که منطقه را کار کردید، باید کابل یا لوله هایی که ممکن است زیر زمین باشد بررسی شود.

ابزاری برای تست کابل ها و لوله ها وجود دارد که می توانید آن را استخدام کنید، امیدوارم هر کابل یا لوله کشی به خوبی دفن شود و مشکلی ایجاد نکند.

همچنین باید در یک طرف سنگ فرش خود شیب ملایمی داشته باشید، به خصوص در مورد پاسیو، در غیر این صورت ممکن است با آب ایستاده و گودال‌ها مواجه شوید. با ایجاد شیب جزئی، این آب باران به طور طبیعی خارج می شود.

به طور معمول این شیب باید 12 تا 16 میلی متر در هر متر سنگ فرش باشد بنابراین بسیار ناچیز است. این شیب باید به دور از هر ساختمانی باشد تا آب باران به راحتی خارج شود و در داخل خانه نباشد.

هنگامی که شروع به آماده شدن برای حفر زمین برای منطقه سنگ فرش خود می کنید، ایده خوبی است .

که سنگ فرش خود را بچینید تا بررسی کنید که همه اندازه گیری ها درست هستند و این به شما فرصتی می دهد تا بسته های سنگ فرش را به گونه ای مخلوط کنید که انجام دهید.

با استفاده از یک بسته در یک زمان، نوار رنگی دریافت نکنید. ایده خوبی است که مقدار کمی به اندازه‌ها مثلاً 5 تا 10 سانتی‌متر به اندازه پایه اضافه کنید، این به شما یک پایه محکم خوب برای سنگ فرش می‌دهد.

برای گذاشتن یک زیرپایه خوب باید خاک کافی را حفر کنید، به عنوان مثال، به اندازه کافی برای گذاشتن 100 میلی متر از مواد پایه و به دنبال آن یک لایه نازک از ماسه یا مواد بالاست. سپس از یک لایه ملات 50 میلی متری و به دنبال آن دال که 65 میلی متر است استفاده می کنید.

 

استفاده از گیره های چوبی

 

می توانید از گیره های چوبی برای بررسی و علامت گذاری سطح صحیح پایه گودال و هر شیبی استفاده کنید تا امکان خروج آب باران فراهم شود. سپس از یک تکه چوب بلند و یک تراز استفاده کنید تا بررسی کنید که همه آنها در سطح هستند.

سپس می توانید پایه هاردکور خود را اضافه کنید، این امکان وجود دارد که ماشینی را استخدام کنید تا به راحتی آن را برای شما فشرده کند.

به اضافه کردن مواد پایه بیشتر ادامه دهید تا زمانی که به اندازه کافی فشرده شده و به بالای میخ های نشانگر خود برسید.

لایه بعدی از شن و ماسه تیز است که به عنوان یک پوشش اتصال دهنده عمل می کند. در این مرحله می توانید میخ ها و خطوط گوشه را بردارید، میخ های دیگر می توانند در محل باقی بمانند و روی آنها پوشانده شوند.

 

سنگ فرش بلوک نفوذپذیر 

تخمگذار تخته سنگ فرش

اکنون می توانید شروع به چیدن صفحات سنگفرش خود کنید، آنها را در یک لایه ملات قرار خواهید داد.

ملات “خاموش” می شود، یعنی در حدود دو ساعت سفت می شود، بنابراین فقط مقدار کمی را مخلوط کنید که می توانید در این مدت استفاده کنید. می توانید ملات را با دست یا با همزن سیمان برای پروژه های بزرگتر مخلوط کنید.

پس از یک گوشه شروع کنید، به اندازه کافی ملات برای اولین دال بچینید – می توانید پشت دال را با آب مرطوب کنید زیرا به شما کمک می کند تا دال را به راحتی قرار دهید و به خوبی گیر می کند. با استفاده از تکه چوب یدکی و چکش لاستیکی، دال خود را در موقعیت خود بکوبید.

شما باید نسبتاً ملایم باشید تا دال را نشکنید و هنگام استفاده از ماله برای صاف کردن لبه‌ها، شکاف‌های زیر لبه‌ها را پر کنید. پس از این، می توانید ادامه دهید و بقیه اسلب های خود را دقیقاً به همین ترتیب بچینید.

می توانید از گیره های چوبی استفاده کنید تا شکاف های بین هر دال یکسان باشد.

به استفاده از تراز روح ادامه دهید تا مطمئن شوید که اسلب های شما در حین کار خوب و تراز هستند. اگر نیاز به برش اسلب دارید، بهتر است از یک آسیاب زاویه ای استفاده کنید تا این کار آسان تر شود.

هنگامی که همه تخته های شما ریخته شد، ملات حدود 48 ساعت زمان نیاز دارد تا خشک شود، اگر به نظر می رسد ممکن است باران ببارد، باید محل را با برزنت بپوشانید تا خشک بماند.

در حال اتمام

هنگامی که همه چیز خشک شد، می توانید با انجام اتصالات بین اسلب ها کار را تمام کنید.

اگر شکاف های کوچکی را در بین دال ها انتخاب کرده اید، می توانید به سادگی ماسه های خشک شده در کوره را داخل شکاف ها بمالید و سپس دال ها را جارو کنید تا ماسه های شل را از بین ببرید.

اگر شکاف شما بزرگتر است، می توانید از مخلوط ماسه و سیمان خشک یا مخلوط ملات مرطوب استفاده کنید.

با مخلوط خشک، به سادگی آن را با یک برس در شکاف ها بمالید و همانطور که رطوبت را جذب می کند، محکم می شود.

با ملات مرطوب، باید آن را با دقت بیشتری در شکاف ها کار کنید و پس از پر شدن شکاف ها آن را صاف کنید، مطمئن شوید که سیمان یدکی را در حین حرکت تمیز کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *